Ziraat Bankası İş Başvurusu

Ziraat Bankası İş Başvurusu

Ziraat Bankasında çalışmak istiyorsanız yazımızın sonunda bulunan linke tıklayarak iş başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ziraat Bankası güncel iş ilanları ve insan kaynakları hakkında genel bilgiler yazımızda bulunmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası ülkemizde bulunan kamu bankalarından bir tanesi olma özelliğini taşımaktadır. Geçmişi çok eskilere dayanan banka, 1863 yılında Osmanlı Devleti zamanında kurulmuştur.

15 ağustos 1988 yılında Menafi Sandıkları kullanılmaktaydı. Bu sandıkların yerine daha modern bir finans kuruluşu kurmak için harekete geçen yetkililer, Ziraat Bankasını resmen devreye sokmuştur. Bu tarihlerde faaliyetlerini devam ettiren menafi sandıkları da teker teker banka şubelerine dönüştürülerek modern hale getirilmiştir.

Birinci dünya savaşı sonrasında Türkiye’nin işgale uğraması sonucunda, Yunanlılar işgal altında bulunan banka şube binalarını İzmir’de kurmuş oldukları Ziraat Bankası İdare merkezine bağlamıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisinin 1920 yılında kurulmasından sonra TBMM kontrolünde bulunan tüm banka şubeleri Ankara şubesine bağlanmıştır. Böylece 1922 yılında İzmir ve İstanbul şubeleri de Ankara’ya tabi olarak düzenli bir şekilde faaliyetlerine başlamıştır. Artık belli bir bütünlüğe sahip olan Ziraat Bankası, 1924 yılında çıkarılmış olan kanun sonrasında bir anonim şirket haline dönüştürülmüştür. Böyle 1924 yılında bir devlet kurumu olarak hizmet sunan banka, A.Ş. konumuna gelmiştir.

Ziraat Bankası, ilk yabancı şubesini Türklerin en fazla yaşadığı ülkelerin başında gelen Almanya’da açmıştır. Almanya’nın Hamburg şehrinde açılan Ziraat Bankası şubesinden hemen sonra Kıbrıs’ta da 3 şube açılmıştır. 1981 yılında ise ülkemizin ilk banka müzesi olan Ziraat Bankası müzesi faaliyete geçirilmiştir. GAP bölgesinde üretim yapan çiftçilere 1988 yılında tarımı destekleme amacıyla çeşitli krediler verilmiştir. Yine bu yıl içerisinde altın satışı yapılmaya başlandı. Günümüzde hemen hemen herkesin sahip olduğu ilk kredi kartını ise 1989 yılında müşterine sunmuştur. 2001 yılında Türkiye Emlak Bankası, Ziraat Bankası’na devredilerek kapatıldı. 2001 krizi sonrasında diğer kamu bankaları ile ortak bir yönetim kurulunca yönetilen banka, 2005 senesine kadar bu şekilde faaliyetlerini sürdürmüştür. 2005 yılından sonra yine eski sisteme dönmüştür.

Ziraat Bankasının günümüzde birçok şubesi ve temsilciliği bulunmaktadır. New York, Bağdat, Tiflis, Girne, Gazimağusa, Atina, Rodos başta olmak üzere birçok şubesi ve Karaçi ile Tahran’da temsilcilikleri yer almaktadır.

Ziraat Bankası İletişim Bilgileri
Adres; Doğanbey Mh. Atatürk Bulvarı, No: 8, Pk: 06107, Ulus, Altındağ, Ankara

Ziraat Bankası Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Ziraat Bankası’nda kariyer yapabilirsiniz. Ziraat Bankası insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ