Zeynep Kamil Hastanesi İş Başvurusu

Zeynep Kamil Hastanesi İş Başvurusu

Zeynep Kamil Hastanesi İnsan Kaynakları ve iş başvuru formuna ulaşmak için yazımızın sonunda bulunan linke tıklayınız. Yazımızda Firmanın iletişim bilgileri ve personel alımı hakkında genel bilgiler bulunmaktadır. İş başvurusu yapmak için linke tıklayarak iş başvuru formu doldurabilirsiniz.

Zeynep Kamil Hastanesi İstanbul’da kurulan ilk özel hayır kurumu olma özelliği taşıyan bir sağlık kuruluşudur. İsmini almış olduğu Yusuf Kamil Paşa ve Zeynep Hanım tarafından kurulmuştur. Kendi özel mülklerinde ücretsiz olarak insanlara hizmet sunmak için açılan Zeynep Kamil Hastanesi, Üsküdar’da yer almaktadır.

Ambleminde hastanenin kuruluşu 1862 yılında gerçekleştiği yazmaktadır. Bu yılda Yusuf Kamil Paşa sadrazam yapılmıştır. Hastaneyi yaptıran Zeynep Hanım ve Kamil Paşa vefat ettikten sonra hastane bahçesi içerisinde bulunan türbeye defnedilmiştir.
Hastanenin gelişim dönemi Doktor Fahri Atabey ile olmuştur. 1952 senesinde başhekimliğe atanan Fahri bey sonrasında, ameliyathane binası, 150 yatak kapasiteli kadın hastalıkları kliniği ve 200 yatak kapasiteli çocuk kliniğinin inşasına başlanmıştır. Çocuk Kliniğinin kurucusu olan Doktor Ziyaeddin Akbay bu dönemde göreve geçmiştir. Bu binaların yapımı ise 1958 yılında bitmiştir ve binalar sağlık hizmetleri sunmaya başlamıştır. Ayrıca bu tarihten 3 yıl sonra da Zeynep Kamil Hemşirelik Koleji binası hizmete sokulmuştur.

Fahri Atabey 1968 yılında İstanbul Belediye Başkanı olmuştur ve hastanedeki görevini bırakmıştır. Bu tarihte hastane başhekimliğine Dr. Burhanettin Üstünel atanmıştır ve görevini 1986 yılına kadar sürdürmüştür.

Zeynep Kamil Hastanesinin işletimi ve yönetimi 1982 yılında Sağlık Bakanlığına verilmiştir. Günümüzde tam olarak ismi T.C. Sağlık Bakanlığı Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi şeklindedir.

Zeynep Kamil Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Üsküdar Opr. Dr. Burhanettin Üstünel Cad. No: 10, Üsküdar İstanbul

Zeynep Kamil Hastanesi İş Başvuru Formu
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Zeynep Kamil Hastanesinde kariyer yapabilirsiniz. Zeynep Kamil Hastanesi insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. yusuf sucuoglu dedi ki:

  İSS Şirketinde 5 Yıldır çalışıyorum. İş başvurusunda bulunmak istiyorum.

 2. abdullah dedi ki:

  işe girmek istiyom

 3. ceyhun gören dedi ki:

  önlisans mezunuyum hastanede danışma göreviinde çalışmak istiyorum

 4. merve dedi ki:

  bn daha önce danışmanlık yaptım hatalarla yakınlıgım vardır

BİR YORUM YAZ