Zekai Tahir Burak Hastanesi İş Başvurusu

Zekai Tahir Burak Hastanesi İş Başvurusu

Zekai Tahir Burak Hastanesi İnsan Kaynakları ve iş başvuru formuna ulaşmak için yazımızın sonunda bulunan linke tıklayınız. Yazımızda Firmanın iletişim bilgileri ve personel alımı hakkında genel bilgiler bulunmaktadır. İş başvurusu yapmak için linke tıklayarak iş başvuru formu doldurabilirsiniz.

İlk olarak 5 yatak kapasitesine sahip kerpiçten yapılan bir bina üzerinde doğumevi olarak sağlık hizmetleri sunan Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi günümüzde faaliyetlerini en iyi şekilde sürdürmektedir.

1929 senesinde, yani ilk kuruluşundan 4 sene sonrasında sağlık kuruluşunun yetersiz olması dolayısıyla bayanlar için 15 ekstra yatak ve yine süt çocukları için 15 ekstra yatak kapasiteli bir bina daha kuruldu. Bu binaların da yetersiz olması nedeniyle 1935 senesinde aynı semt içerisinde farklı bir binaya geçilmiştir. 1949 yılında ise Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan 300 yataklı modern bir hastaneye geçilmiştir. Hastane başhekimliğine ise İstanbul ilinde ün yapmış olan Dr. Zekai Tahir Burak getirildi. Hastane U biçiminde inşa edilmişti. Bu modern bina içerisinde iklimlendirme tesisleri, sinema salonu, konferans salonu, hidroterapi servisi, ceset yakma fırını, yedek jeneratör odası, telefon santrali ve buz imalathanesi gibi bölümler vardı. Bu bölümlerin bir çoğu o zamanlar Türkiye’nin hiçbir sağlık kuruluşunda yer almıyordu. 1959 yılında ise 4. kat aktif olmuştur ve yine 1975 yılında yapılmış olan ek ameliyathane ve doğum salonları ile toplam 400 yataklı bir hastane konumuna gelmiştir. 1977 senesinde B blok faaliyete sokuldu, 1990 senesinde ise ilk tüp bebek merkezi hastanemizde aktif edildi. 1992 senesinde toplam 70 yenidoğan yatağı aktif edildi ve toplam yatak kapasitesi 432 oldu. 2003 senesinde 21.000 metrekare kapalı alana sahip olan hastanenin toplamda 409 yatak kapasitesi bulunmaktaydı.

En son 2010 yılında yapılan çalışmalar neticesinde 35.000 metrekare kapalı alan üzerinden toplam 540 yatak kapasitesi ile Zekai Tahir Burak Hastanesi sağlık hizmetleri sunmaya devam etmektedir.

Zekai Tahir Burak Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Talatpaşa Bulvarı Samanpazarı / ANKARA

Zekai Tahir Burak Hastanesi İş Başvuru Formu
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Zekai Tahir Burak Hastanesi firmasında kariyer yapabilirsiniz. Zekai Tahir Burak Hastanesi insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sinem dedi ki:

    Temizlik veya sekreterlik işi arıyorum yardımcı olurmusunuz bana teşekkürler 25 yaşındayım

BİR YORUM YAZ