Yurtiçi Kargo İş Başvurusu

Türkiye’de kargoculuk sektörünün ilklerini gerçekleştiren ve öncü olan Yurtiçi kargo şirketi 1982 senesinde kurulmuştur. “Söz verdiğimiz gibi” sloganıyla hizmetler sunmuştur. Şirket ilk 10 senesinde yapılanmalarını tamamlayarak 1992 senesinde acentelikler vermeye başlamıştır. 1 sene sonrasında tüm saha uygulamalarında kullanmak üzere bilgisayarlı sisteme geçiş yapılmıştır. Hızla yatırımlarına devam eden Yurtiçi Kargo 1994 senesinde bant sistemini ilk defa kullanmış ve 1995 senesinde Türk Standartları Enstitüsü’nden “Hizmet Yeterlilik Belgesi” almıştır.

1997 senesinde Uluslararası Taşıma Birlikleri üyesi olarak yurtdışı hizmetlerine devam etmiştir. 1999 senesinde TS EN ISO 9001 belgesi alıp 2000 senesinde çalışmalarını çalışanlarını el terminali ile yönlendirerek sürdürmüştür.

2001 senesinde internet üzerinden kargo gönderi takip sistemini kurarak çalışanlarına ve müşterilerine eşsiz bir hizmet vermiştir. Şirket bu alanda öncü olmuş ve günümüzde halen geçerli olan bu uygulamayı Türk kargo şirketlerine örnek olarak yapmıştır.

2003 senesinde kalite ve verimliliğini artırmayı hedefleyen şirket TS EN ISO 9001:2000 belgesini alarak kurumsallaşma adımlarını güçlendirmiştir. 2004 ve sonraki senelerde VIP uygulamalara da yönelen şirket bu alanda çok başarılı olarak 2005 ve sonrasındaki senelerde defalarca Türk kargo sektörünün “süper markası” seçilmiştir. Ayrıca Türk Kalite Derneği tarafından da müşterilerinin en memnun olduğu kargo şirketi unvanını defalarca almıştır.

Gelişen teknoloji ve çağın gerekliliklerine her zaman ileri görüşlülüğü ve öncülüğüyle yön veren Yurtiçi Kargo 2008 senesinde kargoculuk hizmetlerine boyut atlatarak facebook ve akıllı cep telefonlarından kargo gönderimi uygulamalarıyla bu alanda yeni bir çığır açmıştır.

Bugün Türkiye’nin kargo hizmetleri alanında en büyüğü olan şirket , 19 Bölge Müdürlüğü , 30 Aktarma Merkezi , 800 den fazla şubesi , 3000 Araç Filosu ve 14.000 den fazla çalışanıyla Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde en kaliteli hizmeti vermeye devam etmektedir. Yurtiçi Kargo bir Arıkanlı Holding kuruluşudur.

Kargo sektöründe istihdamı destekleyen , gelişen , büyüyen ve öz varlığının çalışanları olduğunu iyi bilen şirket yatırımlarına devam etmektedir. Yurtiçi Kargo çalışanlarından kurum kültürüne uyumlu olmalarını beklemektedir.

Bu kültürde müşteri memnuniyetine önem vermek , güvenilir ve dürüst olmak , topluma ve çevreye saygılı olmak , sorumluluklarını bilmek , sonuç odaklı olmak , üretken ve katılımcı olmak ile kuvvetli iletişime sahip olmak en ön plana çıkan unsurlardır.

Yurtiçi Kargo personel adaylarını seçerken gelen başvuruların değerlendirilmesi neticesinde ön mülakatlar yaparak sürece başlar. Personelin çalışacağı birime yönelik çeşitli testler yapar (psikometrik testler , kişilik envanteri , sayısal-sözel testler vb.). Tüm bu süreçleri başarıyla geçen adaylarla komisyon görüşmesi yapıldıktan sonra en uygun adaylara iş teklifi sunulur.

Yurtiçi Kargo bünyesinde görev alan personelin gelişim ve ilerleme süreçlerini takip eder. İşe başlayan her çalışanına eğitimler verir ve gelişmeleri neticesinde yatay-dikey kariyer imkanlarını sunar.

Yurtiçi Kargo İletişim Bilgileri
Adres; Eski Büyükdere Cad. Ayazağa yolu Kargo Plaza,

No.17/19 Maslak Sarıyer/İSTANBUL

Telefon: (0212) 346 20 62

Yurtiçi Kargo Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Yurtiçi Kargo firmasında kariyer yapabilirsiniz. Yurtiçi Kargo insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ