Yozgat Ek İş İlanları

İlin tarihî, coğrafî, kültürel ve ekonomik yapısı hakkında bilgi vermek üzere hazırlanan bu yazının amacı ilin şu andaki düzenini tahlil ederek geçmişini yansıtmaya çalışmak ve ilin yüzeysel şekillerinden yola çıkarak sahip olduğu mevcut kaynakları üzerinde ayrıntılı olarak durmaktır. Yozgat, İç Anadolu Bölgesi’ne bağlı olan, tipik bir bozkır şehridir. Şehir, günümüzdeki nüfus sayısı bakımından sakinlik taşıdığı için kırsal nüfus grubuna sokulmaktadır.

Tarih ve Yozgat kelimeleri bir arada kullanılınca hiç su götürmez bir gerçektir ki akla hemen ilk gelen Alişar höyükleridir. Anadolu topraklarının yerleşkelerine ışık tutan bu höyüklerle ilk uygarlıklar ve bu ilk uygarlıkların yerleşkeleri hakkında bilgi verilmesi gerekmektedir. Yozgat şehri, Alişar höyüklerinde yapılan kazı çalışmaları sonucunda Anadolu’nun en eski yerleşim birimlerinden birisi kabul edilir ve bu kanı günümüzde de geçerliliğini sürdürür.

Şehir, geleneksel kültüre bağlı kalan bir yapıya sahip bölge olmasından genellikle yerel özellikler üzerinde çalışmalar gerçekleştirmiştir. Sözgelimi içerisinde yer alan Bozok Üniversitesi de bu yerel kültürün bir yansıması olarak değerlendirilebilir. Ayrıca ildeki tarih kokan höyükler, Alişar kalıntıları da bölgenin bir başka kültürel dokusunu yansıtır. Yine şehirde yer alan ve Osmanlı İmparatorluğu’nun seçkin örneklerinden olan tarihî camiler ve türbeler de önemli kültür mirasları arasında yerini alır.

İş kolunu başlıca tarım ve hayvancılığın oluşturduğu şehirde bunların yanı sıra sermayesi girişimciye ait olarak esnaf yapılanması da mümkün olmaktadır.

Yozgat Ekonomisi
Ekonomik anlamda ise şehri genel olarak bozkır ikliminin elverdiği ölçüde tarımcılık sektörüyle uğraşan yerli halk olarak nitelendirmek mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra otlak alanların da şehrin merkezinden uzakta olduğu yerlerde yaygınlık kazanması sonucu küçükbaş hayvancılık da olanaklı hale gelmektedir

Yozgat’ta Evden Yapılacak İşler
Yozgat’ta tarım ve hayvancılık alanında evde ürün hazırlığı yaparak gerekirse internet üzerinden gerekirse de birinci elden satışı ile evden ek gelir elde edilebilir.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler. Facebook sayfamızı beğenerek güncel ek iş ilanlarından anında haberdar olabilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. fulya yıldırım dedi ki:

  Evde ek iş yapmak istiyorum. Çok çok sıkıldım bana da iş gönderirseniz sevinirim 🙂

 2. fatma lbas dedi ki:

  Ek iş yapmak istiyorum ihtiyacım var dönerseniz sevinirim hertürlü işi yapabilirim

 3. done dedi ki:

  Lütfen bende ek iş arıyorum. Yozgat Sorgun, yardımcı olursanız sevinirim.

 4. cavidan dedi ki:

  Evde ek iş yapmak istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

BİR YORUM YAZ