VOB İş Başvurusu

VOB’un tam açılımı ise; vadeli işlem ve opsiyon borsasıdır. Vadeli işlem ve opsiyon borsası Bakanlar Kurulu’nun verdiği bir kararın sonucunda uygulanmaya konulmaya başlanmıştır. VOB, Bakanlar Kurulu kararıyla kurulmuş olan ilk özel borsa olma özelliğini taşımaktadır. 2005 yılının Şubat ayından itibaren hizmet vermeye başlamıştır. Ülke sınırları içerisinde vadeli işlemler VOB tarafından yapılmaktadır. Kurulduğu yıldan 2007 yılına kadar büyümesi çok hızlı bir biçimde gerçekleşmiştir. 2009 yılında ise dünyanın en hızlı borsaları arasına girmeye hak kazanmıştır. Vadeli işlem ve opsiyon borsası bu güne kadar kendine üye olan kuruluşların sayısını maksimum düzeye taşımıştır. 2011 yılında verilen son verilere göre VOB’a üye olan kuruluşların sayısı 99’a yükselmiştir.

Vadeli işlem ve opsiyon borsası 8 pazardan oluşmaktadır. Fakat temelde 3 ana pazardan meydan gelmektedir. VOB’da her isteyen kimse yatırım, alım ve de satım yapabilmektedir. Ayrıca bankalar ve de kurumsal yatırımcılarda VOB’da alım, satım ve de yatırım yapabilmektedirler. VOB’da işlem yapmak isteyenlerin izlemesi gereken yollar ise şunlardır. İlk önce bir yatırım hesabı açmalıdırlar. İkinci işlem ise alım ve satım kararı almaktır. Son işlem olan üçüncü işlem ise en önemli olan işlemdir. Bu işlemde, yatırımcı teminatını belirlemekle yükümlüdür. Ayrıca Vadeli işlem ve opsiyon borsası şirket birleşmeleri de yaşamaktadır. 2013 yılında Borsa İstanbul ile şirket birleşmesini yapmışlardır. Bu birleşmenin yapılmasının asıl amacı ise Türk borsasının dünya çapında isminin duyulmasını sağlayabilmektir.

VOB İletişim Bilgileri
Adres; Borsa İstanbul A.Ş., Reşitpaşa Mahallesi, Tuncay Artun Caddesi, Emirgan, Sarıyer İstanbul

VOB Kariyer Olanakları
VOB insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda VOB’da kariyer yapabilirsiniz. VOB insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ