Vip Koruma İş Başvurusu

İnsanların sahip oldukları yaşama haklarının tam anlamıyla kullanılması güvenlik faaliyetlerine verilen önem ile mümkündür.

Günümüzde terörizm başta olmak üzere, çok önemli boyutlara ulaşan güvenlik tehditlerine karşı, etkin mücadele yöntemlerinden birisi de Vip Koruma yöntemidir.Özellikle devlet kademelerinde bulunan önemli şahıslara yapılacak olan saldırılara karşı koymada, özellikle savunma amaçlı olarak sahip olunan donanım ve faaliyetlerin bir bütün olarak bu saldırılara karşı koyabilecek derecede caydırıcı nitelik taşıması önemlidir.

Vip Koruma diğer bir deyişle önemli kişiyi yakın koruma için bazı eğitimler gerekmektedir. Bu eğitimleri şu şekilde sıralayabiliriz ;
– Vip Koruma Organizasyonları ve Uygulamalı Eğitimleri,
– Vip Güvenliğine yönelik yapılacak keşif çalışmalarından dikkat edilmesi gerekenler,
– Vip Koruma Güvenliğine yönelik güvenlik personellerinin bilmesi gereken ilkyardım yöntemleri,
– Vip Koruma personellerinin savunma amaçlı kullanmakta olduğu silahların mekanik ve nişancılık eğitimleri,
– Günlük kondisyon sağlayıcı spor aktiviteleri.

Profesyonel korumaların, korudukları kişilere kusursuz bir hizmet verebilmeleri için sağlam ve köklü bir eğitim almaları ve bu eğitim aldıktan sonra bunları soğukkanlılık ile uygulamaları gerekmektedir.

Vip Koruma hizmetine en güzel örnek olarak ülkemizde faaliyet gösteren Milli İstihbarat Teşkilatı’nı verebiliriz.Buraya seçilen kişiler özel kişiler olmakla birlikte gördükleri eğitimler diğer güvenlik personellerinden farklı olduğu gibi, uygulamalarıda farklı olmaktadır.

Vip Koruma hizmeti vermekte olan ülkemizde ve Dünya’da pek çok şirket bulunmakta olduğu halde özellikle Vip Koruma hizmeti özellikle ülkemizde devlet kademelerince daha çok kullanıldığından dolayı özel koruma şirketlerinden ziyade Milli İstihbarat Teşkilatı daha çok kullanılmaktadır.

Vip Koruma için iş ilanlarını buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. fahri dedi ki:

    Bende 8 yıldır uzman çavuş olarak hep jandarma özel harekat taburda çalıştım. Şimdi işi bırakmayı düşünüyorum ve sizinle çalışmak istiyorum. Yakın koruma işi de yaptım. 1984 doğum tarihliyim ve evli iki çocuğum var.

BİR YORUM YAZ