Vehbi Koç Vakfı İş Başvurusu

Vehbi Koç Vakfı, Türkiye’de kurulmuş ilk vakıflardan biridir ve de vakfın kurucusu Vehbi Koç’tur. Vehbi Koç Vakfı 1969 yılının Ocak ayında kurulmuştur. Şu an vakfın 10 kişilik yönetim kadrosunda Koç ailesine mensup olan 4 üye bulunmaktadır. Vakfın başkanlığını ise Semahat Arsel yapmaktadır. Kar amacı gütmeksizin, sadece çağdaş ve de yenilikçi olan her alanın önderi olmayı kendine hedef edinmiştir. Eğitim, sağlık ve kültür alanlarında ilklere imzasını atmıştır. Birçok okul, sosyal tesis, kütüphane ve klinik gibi tesislerin oluşum süreçlerinin başını çekmiştir. Ayrıca, ülkede maddi olarak koşulları yetersiz olan ailelerin çocuklarına karşılıksız burs vererek, o çocukların eğitimlerine destek vermiştir. Vehbi Koç Vakfı bir kuruluşu inşa ettikten sonra, o kuruluşun işletmesinde de rol almıştır. Kurduğu vakıflarla toplumun her kesiminde örnek hale gelip, diğer vakıf oluşumlarını da desteklemiştir.

Vehbi Koç Vakfı eğitime çok büyük önem vermektedir. Vakfın özel ilkokulu, ortaokulu, lisesi ve de üniversitesi bulunmaktadır. Ayrıca vakfın sağlık alanında hizmet veren birçok hastanesi ve de tıp merkezi bulunmaktadır. 1980 yılından itibaren birçok müzenin, sanat galerilerinin ve de araştırma enstitülerinin kuruluş ve de işleyiş süreçlerinin kurucusu olmuştur. Topluma değer veren, toplumun yararına ve iyiliğine hizmet eden oluşumları ve de kişileri desteklemek için vakıf 2002 yılından itibaren Vehbi Koç Ödülü’nü vermektedir. Bu tip kuruluşları ve de kişileri desteklemeyi kendine görev edinen vakıf, bu duruma ek olarak birçok sosyal sorumluluk projesine destek vermektedir.

Vehbi Koç Vakfı İletişim Bilgileri
Adres; Nakkaştepe, Azizbey Sokak No: 1 Kuzguncuk / İSTANBUL

Tel : 0216 531 08 58

Vehbi Koç Vakfı Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Vehbi Koç Vakfında kariyer yapabilirsiniz. Vehbi Koç Vakfı insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ