Van Ek İş İlanları

Üniversite mezunları ve bilgisayar kullanmayı bilen arkadaşlar evde makale yazımı yaparak para kazanabilirler. Evde makale yazarak para kazanmak isteyenler konu altından eğitim durumu, bilgisayar kullanabilme durumu, makale yazımı hakkındaki tecrübeleri ve referansları, yaş ve şehir bilgilerini belirterek başvuru yapabilirler.

Van Hakkında Genel Bilgiler
Doğu Anadolu bölgesinin yukarı Murat Van bölümünde yer almaktadır. Hakkâri, Van gölü ve Ağrı illeri ile komşu olmaktadır. Şiddetli karasal iklim özellikleri görülmektedir. Kış mevsimi uzun ve karlı geçmektedir. Türkiye’nin en büyük gölü Van Gölüne sahip olmaktadır. Dağlık alanlar bulunmaktadır. Van Gölünün şehre iklim olarak ve su bakımından katkıları çok olmaktadır. İç bölgelere doğru gidildiğinde iklim biraz yumuşamaktadır.

Koyun bakımında Konya’dan sonra ikinci sırada yer almaktadır. Geniş mera ve çayırlara sahip olması doğrultusunda mera hayvancılığı yapılmaktadır. Koyunun yanı sıra arıcılıkta gelişmiş görülmektedir. Van ilinde büyük göller bulunmasına rağmen suyun sodalı olması az sayıda balık türlerine rastlanmasına neden olmaktadır. Orman bakımından da oldukça fakir olan il, sanayi ve yakacak odunu üretilememektedir.

Van Ekonomisi
Van ili ekonomisi temel olarak; tarım, küçükbaş hayvancılık ve hayvan ürünlerini işleyen sanayiye dayanmaktadır. Aktif nüfusun %77’si tarımla ilgilenmektedir. Kış mevsiminin uzun ve sert geçmesi, toprakların engebeli ve düzlük alanların az olması bitki üretimini sınırlamaktadır. Başlıca tarım ürünleri; buğday çavdar, arpa, fasulye, şeker pancarı ve patates olmaktadır. Van Gölü çevresinde ise; taze fasulye, karpuz, kavun ve domates üretilmektedir. Meyve olarak da en çok ceviz yetiştirilmektedir. Ardından elma, armut ve kayısı da yetişmektedir. En çok hayvan besleyen illerden birini teşkil etmektedir.

Demir, soda, perlit, tuz, jips, kömür ve kükürt madenleri bulunmaktadır. Sanayi bakımından son yıllarda yeni yeni gelişmeye başlayan şehir, fabrika olarak hayvan ürünlerini işleyen tesisler bulundurmaktadır. Et kombinası, çimento fabrikası, yem fabrikası, peynir – tereyağı fabrikası, çivi fabrikası, plastik boru fabrikası, un fabrikası, tuğla ve yün ipliği fabrikaları bulunmaktadır. BTD, İran, Irak ve Kuveyt’e canlı hayvan ihracatı yapılmaktadır. Son yıllarda sınır ticareti İran ile oldukça gelişme göstermektedir.

Van Evde İş İmkânları
İş imkânı sınırlı olan Van ilinde evde iş imkânı örgü üzerine ağırlıklı olmaktadır. Geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması sonucu çeşitli evde yapılacak işler yoğun talep görecek durumda bulunmaktadır. Evde kutu katlama ve süs işleri gibi iş imkânları değerlendirilebilmektedir.

Güncel Ek İşleri Takip Edin
Twitter takibi için: Tıklayınız
Facebook üzerinden takip: Tıklayınız


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 21 YORUM
 1. Bahar dedi ki:

  Vanda oturuyorum paraya çok ihtiyacım var inci boncuk yaparım lütfen ulaşın

 2. yeter dedi ki:

  Ben van merkezde oturuyorum bebegim oldugu icin disarsa calisamiyorum evde paketleme etiket isileri yada baska islerde varsa yapabilirim lutfen yardimci olun cok ihtiyacim var

 3. deniz dedi ki:

  öğrenciyim ve paraya cok ihtiyacım varr düğün şekeri boncuk isi susleme işlerinde cok iyiyim lutfen ulasin

 4. Rabia turcan dedi ki:

  Mandal işi kına paketleme süsleme düğün şekeri yaparım evde tek yaşıyorum üç çocuğum okuyor ihtiyacım var

 5. Ayla dedi ki:

  Boncuk işi yaparım

 6. esra dedi ki:

  her türlü iş yapılır

 7. bahar dedi ki:

  Düğün ve kandil şekeri,kutu paketleme,makale yazarlığı yapabilirim.iş deneyimim var.başvuruyu nasıl yapacağız admin cevap verin lütfen

 8. Meryem dedi ki:

  İyi bir ücretle makale yazabilirim, tezli yüksek lisans ögrencisiyim, kolay gelsin

 9. tugba dedi ki:

  Mrb Ben tugba van merkezden yaziyorum lutfen acil ise ihtiyacim var elimden her is gelir daha oncede
  Yapmistim buna benzer isler boncuk katlama boyama kokulu sabun cicekleri dekorasyon duzenleme susleme tutkal tig vb. Elim hizlidir maddi manevi ihtiyacim var lutfen donus yapin bana almada ‘ve gondermede Simonyi olmaz sizden haberin bekliyorun

 10. Burcunur dedi ki:

  Tokatta oturuyorum boncuk veya kınada olur nolur çok ihtiyacım var bu işe eşim çalışmıyor lütfen

 11. Mehtap ocak erten dedi ki:

  İs icin ararsanız bilgi edinmek isterim.saygilarimla.

 12. Güneş dedi ki:

  Evde düğün şekeri yapabilirim acil işe ihtiyacım var.

 13. neslihan balıkçi dedi ki:

  Van’da ev hanımlarına iş imkanı var mı?
  Acil işe ihtiyacım var, kutu katlama, örgü olabilir.

 14. Anonim dedi ki:

  Evde yapabileceğim işe çok acil ihtiyacım var. Lütfen desteğinizi bekliyorum, Van merkezde oturuyorum. Böyle bir iş imkanı sunduğunuz için şimdiden teşekkürler. Van’da evde yapılacak işler hakkında bilgi verdiğiniz içinde teşekkür ederim.

 15. rahsan gunes aktas dedi ki:

  Van’da evde iş imkanı var mı?
  Evde boncuk, orgu ve her türlü dikiş işi yaparım.

 16. safiye dedi ki:

  Van merkezde oturuyorum.

 17. safiye dedi ki:

  Benim iki çocuğum var. Paraya çok ihtiyacım var, onun için evde ne iş olursa yaparım. Lütfen yardımcı olun, çocuklarım için.

 18. Derya dedi ki:

  Van Muradiye ek iş imkanları hakkında bilgi arıyordum, bu konuyu açtığınız için teşekkür ederim.
  Dugun sekeri veya boncuk isi yapabilirim. Deneyimim var, cok ihtiyacim var. Yardimci olursaniz sevinirim. Van Muradiye ilcesinde oturmaktayim.

 19. Mihriban dedi ki:

  Düğün şekeri yapabilirim ihtiyaç duyuluyorsa irtibat mail adresim.

 20. serpil dedi ki:

  Çok acil işe ihtiyacım var. Evde her türlü paketleme ve katlama işi yapabilirim, ilgilenirseniz sevinirim.

 21. nermin dedi ki:

  Acil işe ihtiyacım var. Evde kutu katlama işi yapabilirim. Küçük bir bebeğim olduğu için dışarıda çalışamıyorum. Lütfen geri dönüş yaparsanız sevinirim. Van Edremit’te oturuyorum.

BİR YORUM YAZ