Vakıf Gureba İş Başvurusu

Osmanlı padişahlarından Abdülmecit sultanın validesi olan Bezmialem Valide Sultan bu hastaneyi fakirler için 1845 yılında kurdurtmuştur. Kuruluşundan iki yıl sonra hazırlanan bir vakıf name ile Bezm-i Âlem Gurebâ-ı Müslimin Hastanesi adıyla garip ve elden ayaktan düşmüş, fakir, kimsesiz Müslümanlara tahsis edilmiştir. Tam manasıyla fakirler hastanesi olan Gurebada, her çeşit hasta tedavisi parasız olarak yapılırdı. Zira Bezm-i Âlem Vâlide Sultan, hastaneyi ve vakfı kurar iken ücretsiz tedavi şartı koydurmuştur. Hastanemizin o zaman ki şartlara ve dini inançlara göre hazırlanan talimatları çok mükemmel olarak kabul görmektedir. 2010 senesinde Bezm-i Alem Valide Sultan Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi olan ismi daha sonraki yıllarda Bezmiâlem Vakıf Üniversitesinin faaliyete geçmesi ile değişmiştir ve akabinde 24/10/2010 tarihinde üniversitemize devir olarak Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi adında hizmet vermeye başlamıştır.

Hastanemiz, Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı katma bütçeli bir hastânedir. On dört servisin hizmet verdiği hastanemizde 400 yatağımız bulunmaktadır. 1965 yılında da buranın mülkiyeti satın alındı. Vakıf Gurebâ, zamanımıza kadar şu adlar altında hizmet etmeye devam etmiştir. Gurebâ Hastânesi, Bezmiâlem Hastânesi, Gurebâ-i Müslüman Hastanesi, Vâlide Sultan Hastânesi, Vakıf Gurebâ Hastanesi, bu zamandaki adıyla 93 yılında Bezmiâlem Vâlide Sultan Vakıf Gureba Hastânesi olmuştur. 1969 senesinde temeli atılan ve imalatına başlanan 700 yatak kapasitesine sahip Gureba Hastanesinin binası 1991 senesinde tamamlanarak hizmete girmiştir. Eski binamız ise onarıma alınmıştır. Diğer taraftan onkoloji servisimiz mevcuttur. Hastanemiz eğitim amaçlı olarak da hizmete sokulmuştur.

Vakıf Gureba İletişim Bilgileri
Adres; İskender Paşa Mahallesi, Adnan Menderes Bulvarı, (Vatan Cad.), İstanbul

Vakıf Gureba Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Vakıf Gureba Hastanesinde kariyer yapabilirsiniz. Vakıf Gureba insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ