Vagon Fabrikası İş Başvurusu

Osmanlı devletinde 1866 senesinde başlayan demiryolu ulaşımı, hepsi yabancı ülkelerden getirtilen araç gereçlerle ve bakım onarımları dışa bağımlı olarak devam ettirilen araçlarla gerçekleştirilmiştir. Maalesef bu sebeple demiryolu işletmeciliğinde sürekli sorunlar meydan gelmiş ve kesintilere yol açmıştır. TÜVASAŞ’ın ilk tesisleri bu sorunların yok edilmesi amacı ile 1951yılında Vagon Onarım Atölyesi ismiyle faaliyete geçirilmiştir. 1961 tarihinden itibaren Adapazarı Vagon Fabrikasına (ADF) dönüştürülen kuruluşta, 1962 yılında ilk vagonunu üretmiştir. 1971 senesinde başlanan ihracat çalışmaları sonucunda, Pakistan ve Bangladeş ülkelerine 77 adet vagon gönderilmiştir. 1975’te Adapazarı Vagon Farikası Müessesesi (ADVAS) ismini alan tesislerde ise dünya standartlarında yolcu vagonlarının imalatına geçilmiştir. 1976 yılından itibaren Alstom firmasının lisans belgesi ile elektrikli banliyö trenlerinin üretimine başlanmış ve toplam 75 vagon üretilerek, TCDD kurumuna teslim edilmiştir. Bugünkü ortamını 1986 yılında kazanan Türkiye Vagon Sanayi Anonim Şirketi (TÜVASAŞ), yolcu vagonları ve elektrikli dizi imalatlarının yanı sıra, ARGE faaliyetleri ve mühendislik hizmetleri konularında da atılımlar yaparak, yeni projelere ağırlık verilmiştir. 1990’lı tarihlerde üretilen projeler olgunlaştırılmış ve tasarımı TÜVASAŞ firmasına ait Demiryolu Otobüsleri, RIC-Z tipi lüks vagon ve TVS 2000 model klimalı lüks vagon projeleri tamamlanmıştır ve 1994 senesinde imalatlarına başlanmıştır.

1995 senesinde hafif raylı taşımacılıkta kullanılan vasıtaların imalatı için, alt yapı çalışmalarına süratle geçilmiştir. 1998 yılında tecrübeli uzman, mühendis ve kalifiye işçi kadrosu ile vagon üretim ve onarımı konularında iyi hizmetler sunmaya başlayan TÜVASAŞ firması, TVS modeli lüks yataklı vagon imalatını da başarı ile tamamlamıştır. 2012 yılında Bulgaristan Demiryollarına 30 adet Yataklı Vagon üretimi geçekleştirmek için program yapılmış olup, 2012 sene sonu itibari ile imalat tamamlanmıştır.

Vagon Fabrikası İletişim Bilgileri
Adres; Milli Egemenlik Caddesi No: 131 Adapazarı / SAKARYA

Phone 0 264 275 16 60 (10 lines)
E-Mail info@tuvasas.com.tr

Vagon Fabrikası Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Vagon Fabrikasında kariyer yapabilirsiniz. Vagon Fabrikası insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Ferhat demir dedi ki:

  Mrblar iyi çalışmalar Ön lisans Makine tekniker mezunuyum sizlerle çalışma istiyorum saygılar.

  1. Necdet Kılıç dedi ki:

   Merhaba;
   İlgilendiğiniz firmanın insan kaynakları sayfasına ve iletişim bilgilerine ulaşmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
   http://www.isbasvurusu.com.tr

 2. Gökhan dedi ki:

  VAGON Fabrikasında ben daha önceden demir yolunda çalıştım ve vagon yapımı ve travel işi dübel işini yaparım numaram

 3. Gökhan dedi ki:

  Ben demir yolunda daha onca çalıştım bu işte çalışmak isterim

 4. MUSA SOLMAZ dedi ki:

  eskişehir vagon fabrikasindan emekli olup fırmalara yan sanayı olarak calışmaktayız gaz altı kaynak konusunda tecrubeye sayıbız firmanızla.da calişmak isteriz. cep.

 5. semih kocakaplan dedi ki:

  VAGON SANAYİ A.Ş şirketinde çalışmak istiyorum gazaltı kaynakçası olarak başlamak istiyorum ve stajerliğide orda yaptığım için bi kaç bölümlerde çalışmış olmaktayım

BİR YORUM YAZ