Türkiye İş Bankası İş Başvurusu

Türkiye İş Bankası insan kaynakları sayfası içerisinde “Bizi Tanıyın” bölümü bulunmaktadır. Alt kısımda verdiğimiz link üzerinden bu sayfaya girdiğinizde ilk yapmanız gereken banka hakkında bilgilere sahip olmaktır. Biz kısaca sizlere banka hakkında bilgiler sunuyoruz.

Sayfanın hemen alt menü linkinde “İnsan Kaynakları” başlıklı link var. Bu linkte te “ik uygulamaları, İş’te kariyer, açık pozisyonlar, İş’te yaşam, hemen başvur ve bize ulaşın” şeklinde linkler mevcut. İş başvurunuzu “hemen başvuru” linki üzerinden yapabilirsiniz. Yine “açık pozisyonlar” üzerinden de açık iş pozisyonlarını inceleyebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Hakkında; Türkiye İş Bankası’nın tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Kurtuluş Savaşı sonrasında Cumhuriyet ilan edildikten sonra ülkemizde aşılması gereken sosyal ve ekonomik sorunlar boy göstermişti. Bu sebepten dolayı tasarrufu teşvik ederekten toplanacak olan fonlar, tüm ekonomik faaliyet kollarını finans edilebilecek milli bir kuruluşun, bir bankacılık sisteminin oluşmasına ihtiyaç vardı.

Bu ihtiyaçtan sonra Türkiye İş Bankası ismiyle bir banka kurulmaya karar verildi. Ülkemizde kurulan ilk milli banka olan Türkiye İş Bankası’nın isminin nasıl konulduğu hakkında iki farklı öykü bulunmaktadır. Bu öykülerden ilki Celal Bayar’a aittir. “O zamanlar maliye vekili olan Hasan Saka İş Bankası ismini ilk söyleyen kişiydi”. Diğerini ise Cemal Kutay, Celal Bayar’ın azından şu şekilde anlatıyor. “Çankaya’da kayınpederim Muammer bey yanında Celal bey bir isim üzerinde arzusunu soruyor ve cevap şu şekilde oluyor; Siz bu kurulacak banka ile bakir sahalarda faaliyet gösterecek ve iş yapacaksınız, o yüzden dolayı her şeyiyle Türk olacak bu bankaya Türkiye İş Bankası ismini verelim”.

Kuruluş ise şu şekilde olmuştur. Ülkemizin ilk ulusal bankası olan Türkiye İş Bankası, İzmir Birinci İcra İktisat kongresi yapıldığında alınmış olan kararlar doğrultusunda Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustos 1924 yılında kurulmuştur. İş Bankası’nın ilk genel müdürü Celal Bayar olmuştur. İlk kurulduğunda toplamda 2 şube ve 37 personel ile hizmet sunmaya başlamıştır. Nominal sermayesi ise 1 milyon TL olmuştur. Bu sermayenin 250 bin TL’lik bölümü bizzat Atatürk tarafından ödenmiştir.

Türkiye İş Bankası’nın açılışı 9 eylül 1924 günü İstasyon Caddesinde bulunan ilk binasında düzenlenmiş olan bir tören ile yapılmıştır. Bu açılış töreninde toplam 120 TL masraf yapılmıştır. Törene devlet erkanı, mebuslar, hükümet üyeleri, Ankara esnaf ve tüccarları davet edilmişti. Toplamda 150 kişi davet edilmişti ancak bu kadar kişi aynı salona sığmamış ve davetliler gruplar halinde ağırlanmıştır. Yapılmış olan bu törende pasta ve limonata dağıtılmıştır.

Türkiye İş Bankası İletişim Bilgileri
Türkiye İş Bankası Adres; Büyükdere Caddesi, Pembegül Sokak, İş Kuleleri, 1. Kule, Pk: 34330, 4. Levent, Beşiktaş, İstanbul

Türkiye İş Bankası Kariyer İmkanları
Türkiye İş Bankası insan kaynakları sayfasında açık pozisyonlar, hızlı iş başvurusu, insan kaynakları uygulamaları, İş Bankasında kariyer, İş Bankasında yaşam gibi başlıklar yer almaktadır. Bu sayfa üzerinden İş Bankası personel ücretleri ve maaşları, işe alım süreci gibi bilgileri inceleyebilir ve bu sayfaya üye olarak iş ilanlarını online takip edebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası insan kaynakları sayfası üzerinden açık pozisyonları inceleyerek iş başvurusunda bulunabilirsiniz. İş görüşmesi ve mülakat sonucunda Türkiye İş Bankasında kariyer yapabilirsiniz. Türkiye İş Bankası insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Yunus Polat dedi ki:

  Meraba ben yunus temizlik ve çay servisinde çalışmak istiyorum

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba yazımızın sonunda bulunan linke tıklayarak insan kaynakları sayfasına ulaşabilirsiniz

 2. Hüsne SALGIN dedi ki:

  Merhabalar ben Ankara Mamak da ikamet etmekteyim bankanızın çay servisi ve temizlik departmanında çalışmak isterim 5 yıllık deneyimim var İYİ ÇALIŞMALAR DİLİYORUM .

 3. Ismail aytam dedi ki:

  Nevsehir oturuyorum ise ihtiyacım var

 4. yasin dedi ki:

  Ben Yasin Beyoğlu Van’dan ulaşmaktayım Silahlı Günelik Görevlisiyim Ak Bank,Tep Bankası,İng Bankası,Türkiye Finans Bankası Bu sadıklarım Bankalarda Görev Gördüm ve İş tecrübem Var.

BİR YORUM YAZ