TRT İş Başvurusu 2016

TRT insan kaynakları sayfası üzerinde açık iş pozisyonları bulunmaktadır. Buradan online iş başvurusu yapabilirsiniz.

TRT tarafından yayınlanan iş ilanlarını Facebook sayfamızda anlık olarak takip edebilir ve haberdar olabilirsiniz. Bunun için alt kısımdan Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz.

TRT Hakkında Bilgiler
1 Mayıs 1964 yılında çıkarılan Radyo ve Televizyon yasasıyla kurulmasına karar verilmiştir. Uzun adı ‘’Türkiye Radyo Televizyon Kurumudur’’ ve kamuya ait bir televizyon kanalıdır. Hatta TRT 1990 yılında kurulan ilk özel televizyon kanalına kadar ülkede yayın yapan tek televizyon kanalıydı. Aynı şekilde ilk özel radyonun kuruluş tarihine kadar tek radyo kanalı bu kuruma aitti. Kurumun merkez binası Ankara’nın Oran semtinde Eymir Gölünün hemen yanındadır. 1960 yılının ortasında yayın hayatına başladığında genel müdürü Adnan Öztrak’dı. İlk radyo yayını 1965’de, ilk televizyon yayını ise 31 Ocak 1968’de gerçekleştirmiştir. 1971’de İzmir’de oynan Karşıyaka İstanbulspor maçını canlı yayınlayarak ülkedeki ilk canlı yayını da bu kurum gerçekleştirmiştir. 1972’de o yıl Almanya’nın Münih şehrinde düzenlenen Yaz Olimpiyatlarını verdiğinde ise ilk kez yurt dışı bağlantılı bir yayını canlı olarak yayınlamıştır.

TRT ilerleyen senelerde farklı izleyici kitlelerine cevap vermek amacıyla çoklu kanal sistemine geçmiştir. Bu dönemde televizyon kanallarına TV1, TV2 de denmektedir. İlk açılan kalan daha çok haber ağırlıklı yayın yapacak olan TV2’dir. 1986’da kurulan TV2’den 3 yıl sonra 1989’da spor haberlerine ağırlık verecek olan TV3 yayın hayatına başladı. Anadolu’ya yönelik haber ve programlar yapacak olan TV3 ise daha sonra TRT GAP olarak yayın hayatına devam edecekti. TV3 aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisinden de canlı yayınlar gerçekleştirmektedir. 2000’li yıllardan sonra Yurt dışına yayın yapacak bir kanalla beraber bir çocuk kanalıda kuruldu. Şu anada ülkedeki azınlıkların ana dillerinden yayın yapan kanallarla beraber toplam 14 kanalı bulunmaktadır.

Özel tv kanallarını kurulması ve sektöre hakim olmalarının ardından bir hayli geri planda kalan kurum, 2000 yılından sonra logo değişikliğine giderek insanların kafasında oluşan devlet kanalı izlemini kırmayı hedeflemiştir. Bünyesinden bir çok sanatçı yetiştirmesine rağmen 90 yıllarda bozulan imajını 2000’li yıllarda yeniden düzeltmeyi hedefleyen atılımlar yapmış, bu konuda başarılı sayılabilecek kadar çehresini ve yayın anlayışı değiştirmiştir.

Kurum henüz tv yayını yokken bazı yabancı filmleri radyodan orijinal sesleriyle yayınlamıştır. Şu anda Genel Müdürü Şeno Göka’dır.

TRT İletişim Bilgileri
Adres; Turan Güneş Bulvarı 06109 OR-AN ANKARA

TRT Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda TRT’de kariyer yapabilirsiniz. TRT insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Başak Kaşıkara dedi ki:

  4 Senedir evdeyim işletme mezunuyum.Aynı zamanda spikerlik kursları aldım,Başkent İletişim akademisinden Nermin Tuğuşlu,Rıza Okur gibi değerli isimlerden ders aldım.Çok sıkıntıdayım lütfen yardım edin.ÇALIŞMAK İSTİYORUM.

 2. EBTİSAM İBRAHİM KARADAYİ dedi ki:

  libyaden geldim arapça turkçe konuşiyorum T.C kimlim var bursada 5 senede oturiyorum libyda bilgiseyar öğreitmen çalışiyorum yuksek öğretim var iş arıiyorum 36 yaşında 4 çocuk var işim türk

 3. mustafa öztürk dedi ki:

  şuan boştayım ve acil işe ihtiyacım var trt nin yardımcı olacağına inanıyorum saygılarımla

 4. Şenol eser dedi ki:

  27 yaşındayım ve ne iş olsa yaparım. Lütfen yardımcı olun, teşekkürler.

 5. Nefise Nur Ekmekçi Arslan dedi ki:

  Merhaba, ben Nur. Uzun yıllar önce, uzun bir süre özel bir tv de görev aldım..Haber spikerliği yaptım.Bir çok program hazırlayıp sundum. ( çocuk,sağlık, sabah haberleri vb gibi ) Evlilik,çocuk nedeniyle uzun bir süre ara verdim..bu arada ingilizce öğrt yaptım. Şu anda Trafik ve Çevre bilg. öğretmenliği yapıyorum..Özellikle son yıllarda artan kazaları ve çevre kirliğini önlemek amaçlı dersler veriyorum.Tekrar , kamera karşısına dönmek istiyorum.. Bu konuda yardımcı olursanız sevirim.Gereğinin yapılmasını arz ederim.

BİR YORUM YAZ