Toki Ev Başvurusu Nasıl Yapılır? Faizsiz 0 Faiz İle Ev Almak

Bu yazımızda sizlere TOKİ hakkında bilgiler sunacağız. TOKİ nedir ve nasıl başvuru yapılır? Toki’den ev almak için gerekli olan şartlar nelerdir? 0 faizli ya da diğer bir deyişle faizsiz ev almak mümkün kü? Alt kısımda verdiğimiz linklere tıklayarak detaylı bilgilere de ulaşabilir ve başvurunuzu hemen yapabilirsiniz.

TOKİ, devletimiz tarafından durumu ev almaya müsait olmayan vatandaşlarımızın ev sahibi olmaları amacıyla kurulmuş olan bir kurumdur.

TOKİ: Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 1984 senesinde kuruldu. Rahmetli eski Cumhurbaşkanımız Turgut Özal tarafından özel talimat verilerek kurulan TOKİ, o yıllarda ülkemizin ekonomik yetersizlikleri sebebiyle çok verimli olamamıştır. 18 yıllık uzun bir süreçte sadece 43bin adet konut yapılmış ve teslim edilmişti. Günümüzde ise bu sayu çok daha fazladır, alt kısımda detayları inceleyebilirsniz.

Sonraki seneler itibariyle TOKİ’ye verilen önem iyice artmıştır. Büyük bir gelişme gösteren TOKİ, 2012 senesinde toplamda 520.000 kişiyi ev sahibi yapmıştır. Konut dışında üniversite, cami, otel ve futbol stadyumları yapan TOKİ, 2023 yılındaki hedefini 1 milyon konut olarak belirlemiştir.

TOKİ Konut Alma Şartları
– TC vatandaşı olmak
– Konut başvurusu yapacağınız il ya da ilçede 1 senedir oturuyor olmak.
– Daha önceden TOKİ’den konut almış olmamak.
– Üzerinize değerli bir mal varlığı olmaması.
– Maaşınızın 2.600 TL altında olması. (2019 yılı itibariyle hesaplandı)

TOKİ Başvuru
Başvurular için buraya tıklayabilir ve detaylı bilgiler alabilirsiniz. Gerekli olan belgeler, kura çekilişleri, sözleşmeler, oturma koşulları ve devir işlemleri hakkında bilgileri bu sayfa da bulabilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ