Tofaş İş Başvurusu

Kısa adı Tofaş olan Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. 1968 senesinde Koç Grubu’nun kurucusu Vehbi Koç tarafından Bursa’da kurulmuştur.

Türk otomotiv üretimi anlamında büyük katkılar sağlayan Tofaş , Koç Grubu ve 2 yabancı ortağı olan FCA-Fiat ve Chrysler Automobiles ‘in eşit hissedar olduğu şirket yapısındadır. Tofaş’ın günümüzde iştirakleri olan 2 şirketi daha bulunmaktadır. Bu şirketler Fer Mas Oto Ticaret A.Ş. ve Koç Fiat Kredi Tüketici Finansman A.Ş.’dir.

Tofaş Bursa’nın 2. Türkiye’nin 6. büyük sanayi kuruluşudur. Yılda 400.000 den fazla araç üretimi yapan 350 bin m2 si kapalı 1 milyon m2 lik üretim tesisi bulunmaktadır. Türkiye’de üretim tesisi açısından hem binek otomobil hem de hafif ticari araç üreten tek tesise sahiptir.

Tofaş ortaklıkları da dahil olmak üzere bir çok otomotiv firması ile her türlü alanda çalışmalar yapmaktadır.

Tofaş , 6500 çalışanıyla gerek ülke içi üretimi gerekse yurt dışı talepleri karşılayarak hem istihdama destek veren hem de ihracatları ile ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan lokomotif bir şirket görevini üstlenmektedir. Özellikle dünya kalitesinde üretimleri ve araştırma geliştirme çalışmalarında ki başarıları ile tüm dünyada ön plana çıkmaktadır.

Tofaş tüm dünyada kişi ve kurumların mobilite ihtiyaçlarını en uygun ve kaliteli hizmetleri vererek karşılamayı görev bilmiştir. Müşterilerinin beklentilerini hayata geçiren ve gurur duyulan dünyada lider otomotiv firması olmayı hedeflemektedir.

Tofaş hedeflerine ulaşmak için sağlam kurum kültürüne ve değerlerine güvenmektedir. İlke ve değerleri arasında ; hızlı ve etkin bir takım çalışması içinde olmak , pazarda rekabetçi olarak fark yaratmak , iddialı olara verdiği sözleri tutmak ve çevreye duyarlı üretim sistemlerini geliştirmek ilk bakışta ön plana çıkan ilkelerdir. Çalışan , hissedar ve müşterilerinin memnuniyeti kurumun vazgeçilmezlerindendir.

Tofaş deneyim ve tecrübeleri doğrultusunda tüm çalışanları ile geleceği oluşturmaya , beklediği sonuçlara ulaşmaya , ekibi iyi yönetmeye , sürekli öğrenerek işbirliklerini geliştirmeye odaklanmıştır. Bu anlamda her ne kadar teknolojik imkanlar gelişmiş olsa da insan kaynağı unsuru Tofaş’ın olmazsa olmazıdır.

Tofaş ihtiyacı olan insan kaynağını değerlendirirken kurum kültürüne uygun , çalışılacak pozisyona yönelik yetkinliklerini geliştirmiş kişilerle çalışmayı tercih etmektedir.

İş alım süreçlerinde adaylarını yetkinlik temelli mülakatlar , kişilik envanteri ve yabancı dil testi(ingilizce) aşamalarından geçirmektedir. Pozisyonun özelliğine göre analiz edilen adaylar son olarak referans kontrolü aşamasından geçerler. Bütün değerlendirmeleri olumlu olan adaylara iş teklifinin olduğu son görüşme ile süreç sonlandırılır.

Tofaş çalışanlarına gelişim sağlayabilecekleri , alanlarında uzman olacakları eğitimler vererek yetkinliklerini artırır. Kariyer planlaması ile tüm çalışanlarına fırsatlar verir ve bu süreçleri şeffaf , adil ve dürüst bir yapıda sürdürür.

Tofaş çalışma imkanlarında sektör ortalamasının üzerinde ve her yıl revize edilen ücret vermesinin yanı sıra özel sağlık sigortası , koç emekli vakfı üyeliği , şirket aracı ve ya servis , yakıt ve cep telefonu olarak yan haklar vermektedir.

Tofaş İletişim Bilgileri
Adres; Otobüs Durağı, Osmangazi, 16255 Alaşarköy Osmangazi, Bursa

Tofaş Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Tofaş firmasında kariyer yapabilirsiniz. Tofaş insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Serhat ak dedi ki:

    Makina bakim onarimciyim

BİR YORUM YAZ