TAİ İş Başvurusu 2020

Bu yazımızda sizlere TAİ yani Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. hakkında genel bilgiler ve iş olanaklarından bahsedeceğiz. Sitemizin alt kısmından Tai resmi web sitesine giriş yapabilirsiniz. Güncel iş ilanlarını resmi sitesinden inceleyebilir ve başvurunuzu online olarak yapabilirsiniz.

TAİ genel olarak, hava platformlarının tasarımlarını, üretimlerini, geliştirilmesini ve pazarlamasını yapmakta olan teknoloji şirketidir. Dünyanın en büyük yolcu uçağı olarak bilinen Airbus A380’e ve bir askeri nakliye uçağı olan Airbus A400M modellerine parça üretmektedir.

TAİ Hakkında Bilgiler
Bu kadar akıllı insan topluluğunu bir arada gördünüz mü? Daha genç yaşta sayılabilecek olmalarına rağmen uydu, helikopter, uçak yapıyorlar üstün zekâ ve kabiliyetleriyle adeta bir cevherler. Evet, TAİ den bahsediyorum. Yani Türk Havacılık ve Uzay Sanayi. Türkiye’de hava platformlarının tasarım boyutunda araştırılıp geliştirtmesi, yenilenmesi, üretilmesi, satış pazarının oluşturulması alanında en üst düzey teknoloji birimidir.

1980’li yıllardan beri uçak fabrikasıyla başlayan bu serüven, günümüzde tüm dünyaya malzeme üretebilen, yedek parça verebilen bir konuma gelmiştir. Hava ve uzay araçları tasarım ve üretimi konusunda dünyada söz sahibi olan birim, sadece Türkiye değil, tüm dünyanın ihtiyaçlarını karşılama konusunda da özverili bir şekilde çalışmaktadır.

Ayrıca bilgi teknolojileriyle de artık bir çığır açan TAİ, doğal kaynak ve çevrenin korunması, bilişimlere tehdit güvenliği, sürekli araştırıp geliştirme, iyileştirme ve insan sağlığını tehdit etkenlerinden korunma ortamlarıyla da Türkiye’nin gurur kaynağıdır.

Mesela ana başlık olarak yapılan işlemlerin başında Göktürk-1 i söylesek çokta yanılmayız. Hava Kuvvetleri Komutanlığı ihtiyaçlarını karşılamak için üretilen Göktürk-1; hiçbir hava kısıtlaması olmadan dünyanın istediğimiz bir yerini çok yüksek çözünürlükte görüntü alabileceğimiz imkânını bize sunacaktır. Hür kuş, Anka gibi bizi onurlandıran üretimlerde gene savunma sistemimize çok kuvvetli bir destek sunmaktadır. Jet Eğitim Uçağı, Muharip Uçak tasarım projelerinde de üst düzey bir araştırma ve geliştirme yapılmaktadır.

TAİ, yapısal, uçak, helikopter, İHA, uzay ve lojistik gruplar halinde özetlenebilir. Tasarım, kompozit, metalik, yüzey işlemleri ve kaplama işlemlerinde de araştırma, geliştirme ve yenileme alanlarında olağanüstü bir gelişme gösterir.

Türk Havacılığının en gelişmiş ve vazgeçilmez parçalarından biri olan TUSAŞ, aynı zamanda sektörün lideri konumundadır. Türkiye’nin uyum merkezi konumundaki TUSAŞ, bu alandaki rekabet gücünü her geçen gün arttırmaktadır.

TAİ pek çok gence de iş kapısını açmaktadır. Böylelikle hem faydalı araştırmalar yaparken hem de istihdamı sağlayarak ülkenin bu yönden de gelişmesine yardımcı olmaktadır. TAİ sürekli olarak kendini yenileyen ve her türlü gelişmeye açık olduğundan hızlı bir şekilde yenilenme yaşamaktadır. Hedeflerini yüksek tutarak en iyiyi hedeflemektedir.

Tai İletişim Bilgileri
Adres; TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. Fethiye Mh., Havacılık Bulvarı No: 17 06980 Kazan / ANKARA

TAİ Staj Olanakları ve Başvuru Şartları
Firmaya staj başvurusu yapmak için : https://www.tai.com.tr/tr/insan-kaynaklari/staj-olanaklari

Not: “Üniversite Yaz Stajı”na Üniversitelerde okuyan 2.,3. ve 4. öğrencileri başvurabilir.

TAİ Açık İş Pozisyonları
Beka Analizi Mühendisi, Siber Güvenlik Uzmanı, Uçak Sistemleri Entegre Takımı Yöneticisi, Engelli Personel (Mühendis, Uzman), Veri, Bilgi, Sensör Füzyon Uzmanı, Hava Aracı Entegre Takımı Yöneticisi, AEROAKUSTİK MÜHENDİSİ ve Engelli Personel (Teknisyen) pozisyonlarına işçi, personel alımları yapılmaktadır.

Tai Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Tai firmasında kariyer yapabilirsiniz. Tai insan kaynakları ve kariyer sayfasına girmek için buraya tıklayınız.

Sizden Gelen Sorular
Serkan Yamaç; Merhabalar, Tai Eskişehir fabrikasında çalışmak istiyorum. Başvuruyu nasıl yapabilirim?
Volkan Yıldırım; Merhaba Serkan bey, https://www.tai.com.tr/kariyer/acik-pozisyonlar linki üzerinden iş başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayfada açık iş pozisyonları bulunmaktadır. Size uygun bir pozisyon varsa Tai resmi sayfası üzerinden özgeçmiş bilgilerinizi doldurarak Eskişehir fabrikasına iş başvurusu yapabilirsiniz.

Elif Gürgün; Merhaba Volkan bey, Ankara içinde aynı linki mi kullanıyoruz?
Volkan Yıldırım; Evet Elif hanım. Zaten TAİ’nin bir tane sitesi var ve tüm başvuruları bu siteden alıyor. Yani Ankara veya Eskişehir fark etmiyor.

Elif Gürgün; Çok teşekkür ederim. Şu an açık iş ilanlarını inceliyorum. Başvuruyu yaptıktan sonra inşallah kabul edilirim ve iş görüşmesi için davet edilirim. Bu günlerde iş bulmak zor. Yardımcı olduğunuz için saolun.

Deniz A.; Özel sektörde faaliyet göstermekteyim, sizin hizmetinizde çalışmak isterim. Boyacıyım ve kirada oturuyorum, üç çocuğum var. Şimdiden teşekkür ederim.
Volkan Yıldırım; Merhabalar Deniz bey, üst kısımda vermiş olduğumuz linkten online iş başvurusu yapabilirsiniz.

Mehmet; Ankara Akyurt’ta yaşıyorum. Endüstri meslek lisesi elektrik bölümü mezunuyum. Tai’de çalışmak isterim tabiki ihtiyac olursa. Tesekkurler.
Volkan Yıldırım; Merhaba Mehmet bey, cv bilgilerinizi üst kısımda vermiş olduğumuz linkten Tai insan kaynaklarına gönderebilirsiniz. Firma insan kaynakları, cv bilgilerinizi havuzlarında biriktirecek ve Elektrik bölümü mezunu personel ihtiyacı olduğunda size ulaşacaktır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 145 YORUM
 1. yusuf tıraş dedi ki:

  1974 dogumluyum man turkiyede çalıştım 29 yıldır oto boyacısıyım ihtiyaç varsa çalışırım

 2. onur dedi ki:

  cnc frece operatörüyüm iş istiyorum yaş 30 ankarada ikamet ediyorum

 3. koray dedi ki:

  ben ankara poaltlı dogumluyum askerliğimi yaptım elektrik elektronik bölümü lise mezunuyum eliyetim var universal torna makinası kursu bitirdim belgem vardır uygun görürseniz sizinle çalışmak isterim

 4. yusuf dedi ki:

  selam sizin lee calışmak isterim 26yaşındayım isterseniz .elektirik

 5. BAYRAM ÇAKI dedi ki:

  Ankara POLATLI 1983 doğumluyum POLATLI endüstri meslek lisesi metal işleri bölümü mezunu tüm 12 yıldır ( hema) da sıcak şekillendirme bölümünde Çalismaktayim sürekli şirket ismi değiştirdiğinden su an aktif olan HST OTOMATİV AŞ OLARAK faaliyet göstermektedir.Bunyenizde çalışmaktan onur ve mutluluk duyarim saygılarımla.

 6. osman dedi ki:

  1980 ANKARA doğumluyum sincan endüstri meslek lisesi motor bölümü mezunuyum iş deneyimim yüksek türk traktör fabrikasında 11 yıl muayenecilik ve motorlu araçlar bakım onarım bölümünde çaliştım

 7. Kadir Durusoy dedi ki:

  1984 Ankara doğumluyum Kırıkkale üniversitesi makine teknikerligi bölümü son sınıfta bıraktım.15yıllık is Makinesi operatörüyüm tai ve tusaş da kendi makinem ile görev yaptım.bu meslekte kendime güveniyorum.ise ihtıyacim var sizinle calismak isterim saygılarimla

 8. Sude Nilay Bayram dedi ki:

  19 yaşındayım, 4. Ana Jet Üssünde oturuyorum. İki anadilim ve bir yabancı dilim var (türkçe, almanca, ingilizce). Lise, türk okulu ve önlisans mezunuyum (yurtdışından) ve sizinle çalışmak memnuniyet verir.
  Saygılarım ile.

 9. Jülide Biçet dedi ki:

  Merhaba ismim Jülide Biçer 4.Ana Jet Üssünde oturuyorum eşim asker .Okul Öncesi Eğitim Mezunuyum 20 yıl Avrupa da Almanya da yasadım.Anadilim gibi iyi Almancam var.Küçük çocuk engelim yok.Birçok sektörde çalıştım,yurt içi ve yurt dışında iş deneyimlerime ve kendime güvenim oldukça fazla.Size yardımcı olacıgıma inanıyorum ve sizinle çalısmak istiyorum.Saygılarımla arz ederim.

 10. MURAT 60 dedi ki:

  1984 dogumluyum endüstri meslek lisesi elektrik bölümü mezunuyum endüstriel makinalar , imalat , bakım ve onarım işlerinde çalıştım 10 sene şimdi sizlerle çalışmak istiyorum,

 11. Aydin sensoz dedi ki:

  1983 eskişehir doğumluyum forlitf operatörü yum eczacıbaşı ve otosanda çalıştım sizinle çalışmayı okadar çok istiyorum ki hep hayalimde inşallah hayallerim gerçek olur

 12. Ferhat bican dedi ki:

  1986 kars sarıkamış dogmluyum.endustri meslek lisesi torna tesviye bolumunden mezunum. İki yil türk otomobil fabrikasinda gövde üretim bolumunde calistim (TOFAŞ A.Ş) ŞEHIR DEĞİSIKLIGİ NEDENIYLE ANKARAYA YERLESTIM .SIZIN BUNYENIZDE CALISMAK ISTER VE MUTLULUK DUYARIM.TESEKKURLER

 13. Bayram dedi ki:

  1986 kırıkkale doğumluyum meslek lisesi torna tesviye bölümü mezunuyum cnc program ve oprt kurs belgem var yaklaşık 10 yıldır cnc torna vede işleme merkezinde çalışıyorum mesleğime güveniyorum bende sizinle çalışmak isterim

 14. murat öztürk dedi ki:

  Ankara/Polatlı ikamet etmekteyim.lise motor bölümü 1982 dogumluyum.11 sene CNC tezgah operatörlüğü yaptım.TAİ ailesinin bir parçası olmaktan onur duyarım

 15. Mehmet MAVIS dedi ki:

  Merhba 1973 Konya Akşehir doğumluyum 3cocuk babasıyım meslek lisesi metal işleri bölümü mezunuyum argon gazaltı elektirik ve oksijen kaynakları yapıyorum deneyimim vardır 13 yıl toprak seramikte çalıştım şu an hala kaynak işi yapıyorum sizinle çalışmak istiyorum

 16. kenan BUYRUK dedi ki:

  SELAMÜNALEYKÜM 1980 ÇORUM BAYAT DOGUMLUYUM MESLEK LİSESİ MOBİLYA MEZUNUYUM bunun dışında helalinden olmak şartıyla ne iş olursa yaparım ALLAHA EMANET OLUN

 17. DAVUT KARAGÖZ dedi ki:

  tokat turhal 1981 dogumlu endüstri meslek lisesi motor bölümü mezunuyum çalışmaktan gurur duyarım saygılar

 18. DURSUN UĞRAŞ dedi ki:

  Merhabalar ben dursun ugras 03 06 1985 dogumluyum aslen tokat zile liyim 10 yildir ankara etimesgudda ikamed edyiyorum. Kendim Pres operatoruyum 10 yillik tecrubeye sahibim belgem var ve su an yaklasik 6 7 aydir issizim bilgilerinize sunulur.tsk ederim. TL. saygilarimla.

 19. Ali lsik dedi ki:

  Merhaba ticaret meslek lisesi mezunuyum çaycılık temizlik kısaca her is gelir elimden yeterki is olsun ilgi ve alakanizi temenni ediyorum. Saygilarimla

  1. Ali lsik dedi ki:

   Inşallah denetiminiz olumlu olur

   1. Ali lsik dedi ki:

    Iletişim nunumarasi

 20. Dursun UĞRAŞ dedi ki:

  MRB Ben dursun ugras ank etimesgudda ikamed ediyorum.yaklasik 5 aydir issizim.kendim Pres operatoruyum belgem var hidrolik pres eksantrik pres operatoruyum acik kalip ve kapali kalip larda calistim .Pres operatoru olarak 10 yillik deneyime sahibim bilginize sunulur tsk ler

 21. yasef gündogan dedi ki:

  1994 Ankara polatlı dogumluyum sanat okulu CNC bölümü mezunuyum hema dişli fab çalışmaktayım fabrikanızda meslegime uygun bilr bölümde çalışmak isterim saygılarımla arz ederim

 22. ali dedi ki:

  merhabalar 04.08. 1997.doğumluyum yaşım 19 TAI de çay temizlik ve taşıma sevkiyat paketleme işleri yaparım telefon

 23. Mustafa dedi ki:

  Mrb endüstri meslek lisesi mezunuyum Ankara Haymana doğumluyum 1986 torna freze kulana bilirim

 24. Abdullah AKYILDIZ dedi ki:

  Meslek lise mesunuyum CNC otokent belgemve E ehliyet belgem mevcuttur.NİGDE dogumluyum ANKARADA kalıyorum.Olursa sizlerin bünyesinde çalışmaktan mutluluk duyarım. Sagılarımla arz ederim.

 25. Abdullah AKYILDIZ dedi ki:

  Meslek lise mesunuyum CNC otokent belgem mevcuttur.NİGDE dogumluyum ANKARADA kalıyorum.Olursa sizlerin bünyesinde çalışmaktan mutluluk duyarım. Sagılarımla arz ederim.

 26. ADNAN KONCA dedi ki:

  Merhaba ben 1979 doğumluyum.polatlı imam hatip lisesi ortaokul mezunuyum şuan elktrik trafosu fabrikasında montajcı olarak çalışmaktayım.polatlıda oturuyorum.montaj konusunda deneyimim var.beni kabul ederseniz çok mutlu olurum ayrıca sizinle çalışmaklada beni çok ama çok onurlandırırsınız.ve buradan diğer arkadaşlarında dileklerinin kabul olması dileğimle ALLAHA emanet olun.hayırlı geceler diliyorum.

 27. Kerem Ayrancı dedi ki:

  MERHABA..
  1987 doğumlu olup lise mezunuyum.Ankara Etimesgut’ta yaşıyorum.cnc torna freze ustasıyım, 11 yıllık iş tecrübem var.8 eksene kadar kullanıyorum.fanuc,mitsubishi,siemens,haas,kontrol ünitelerini çok iyi kullanıyorum.makine markası olarak kullanamayacağım makina yok,her türlü teste de tabii tutabilirsiniz.aynı zamanda üniversal torna ve taşlama da kullanıyorum.elimde şu belgelerim var:bilgisayarlı makine imalatı işlemleri (cnc) kalfalık,ustalık belgesi,meb onaylı solidworks eğitim belgesi,B ve G ehliyeti.
  Tai’ye faydalı katkılarım olacağına inanıyorum.tek başıma başarılı çalışmalarım olduğu gibi ekiple de çalışmayı seviyorum ve son derece uyumluyumdur.iş konusunda azimliyimdir ve asla pes etmem..
  KISACASI TAİ AİLESİNİN Bİ FERDİ DE BEN OLMAK İSTİYORUM HEMDE CANI GÖNÜLDEN.saygılarımla

 28. emre dedi ki:

  endüstri meslek lisesi elektrik elektronik bölümü mezunuyum 6 yıldır cnc torna dıkişlem mazak tezgahlarında ayar yapıp program yazıp talaşlı ımalat yapıyorum kullandığım tezgahla fanuk smens mazak. Şuankı çalıştığım fırmada TAİ ROKETSAN ASELSAN FİRMALARINA TALAŞLI IMALAT YAPMAKTADIR.24 YASINDAYIM SİZİNLE CALIŞMAK İSTİYORUM. SAYGILARIMLKA ARZ EDERİM.

 29. Şener AKSOY dedi ki:

  1977 Ankara doğumluyum.Ostim End.Meslek lisesi mezunuyum Oto elektrik tenisyenliği yapmaktayım.10 Ad.eğitim sertifikam bulunmaktadır.Elektrik şemeları üzerine eğitim aldım.20 yıllık deneyimimle sizlere hizmet etmek istiyorum.Sorumluluk sahibi ve çalışmayı seven bir yapıya sahibim.Ank. Yenimahallede ikamet ediyorum. SAYGILARIMLA.

 30. Şener aksoy dedi ki:

  Oto elektrik teknisyeniyim.Ostim meslek lisesinden mezunum. 10 adet eğitim sertifikam bulunmaktadır. 20 yıllık mesleki deneyimim var elektrik şemaları üzerine eğitim aldım. 1977 KIRŞEHİR DOĞUMLUYUM bilginize arz ederim.

 31. Şener aksoy dedi ki:

  Oto elektrik teknisyeniyim.10 adet eğitim sertifikam bulunmaktadır. 20 yıllık mesleki deneyimim var elektrik şemaları üzerine eğitim aldım. 1977 KIRŞEHİR DOĞUMLUYUM bilginize arz ederim.

 32. erman dedi ki:

  ANKARA POLATLI 1998 dogumluyum. Endüstri meslek lisesi makine cnc bölümü mezunuyum, bu sene mezun oldum. Bu meslekte gelişmek istiyorum. Stajımı Eskişehir TÜLOMSAŞ’ ta yaptım. cnc torna, cnc freze, unıversal torna, freze taşlama kullanabılırım. Olursa sizin bünyenizde çalışmaktan gurur ve mutluluk duyarım. Saygılarımla arz ederim.

 33. Gencebay bayram dedi ki:

  1991 dogumluyum, kaynakciyim. İşe ihtiyacim var. Yardimci olun,lutfen ultrasonlu kaynagim vardir .

 34. Emrah dedi ki:

  1987 doğumluyum. CNC dik işleme yatay işleme merkez makine operatörüyüm. 6 yıl deneyim var. Fotlift optr sertifika var, elim her işe yatkındır. Montaj konusunda deneyimim var. Ankara’ da oturuyorum. Orta okul mezunuyum. Hangi iş olursa olsun çalışırım.

 35. satılmış mavi dedi ki:

  Çorum 1984 doğumluyum Ankara da ikamet etmekteyim motorlu araçlar teknolojisi mezunuyum işimle alakalı tüm sertifikalar mevcut tur ups araç kademesinde oto elektrik teknisyeni olarak çalışmaktayım bundan sonraki süreçte sizlerle çalışmaktan onur duyarım saygılarımla.

 36. Fatih Ekici dedi ki:

  Merhaba ben 1986 Ankara doğumluyum. 01.10.2009 tarihinden bugüne Türk traktör fabrikasında bakımcı olarak çalışıyorum. Fabrika genelindeki bütün tezgahların ve hareketli bantların ELEKTRİK arızalarını yapmaktayım. Daha önce sayısız başvuru yapmama rağmen hiç dönüş olmadı. sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. Saygılarımla.

 37. Taner Muti dedi ki:

  Selam 1989 Ankara Doğumluyum Lise Mevzunuyum Elimden Her İş Gelir Aileme Kendime İyi Bi Gelecek Sağlamak İstiyorum Ama Ünüversite Okuyamadığımdan Düzgün Bi Yere Giremiyorum İnşaat Sektöründe Beton Delme Kesme Ustası Olarak İş Yapıyorum Burdan Sesimi Duyurabileceğimi Sanmıyorum Ama Yinede Şansımı Denemek İstedim Sizin Bünyenizde Her İşte Çalışabilirim Hayırlı İşler Kolay Gelsin..

 38. Muhammet Buğra ŞİMŞEKLİ dedi ki:

  2 yıllık.

 39. Muhammet Buğra ŞİMŞEKLİ dedi ki:

  Merhaba. Ben MEKATRONİK bölümü mezunuyum. Hiçbir şey bilmiyorum sıfırdan eğitilmek üzere başvuru yapıyorum. Lisede Endüstriyel Bakım Onarım okudum. Lütfen kabul edilmedi ise bana ulaşın.

 40. Ufuk DEMİRBAŞ dedi ki:

  Ağustos 1989 Kırıkkale doğumluyum. Meslek lisesi, Metal işleri bölümü mezunuyum. Askerliğimi Kırklareli/Lüleburgaz hava savunma birliğinde yaptım.
  Vatani görevimin öncesi ve sonrasında tanınmış mağazaların Kırıkkale şubelerinde 5 yıl satış uzmanı olarak görev yaptım. Şu anda iş aramaktayım. Fabrikanız bünyesinde vasıflarıma uygun bir işte çalışmak istiyorum. Saygılar…

 41. halil diker dedi ki:

  endüstri meslek lisesi mezunuyum metal iş bölümü
  ayrıca cnc tezgahlarında calısıp hertürlü cam programı yapa bilirim
  basvurumu yeniledim ama mail adresim değiştiği için sizden iletişime gecemedim
  dippy_71@fotmail.com yeni mail adresim
  iygünler

BİR YORUM YAZ