Şırnak Ek İş İlanları

Şırnak, sanat alanında karşımıza Cizre bölgesiyle sıklıkla çıkagelmiştir. Özellikle minyatür sanatında karşımıza çıkan bu bölge tarihe de efsane olarak düşmüş olan ünlü Nuh Tufanı olayının yaşandığı yer olarak şaşırtıcıdır. Şırnak’ın Cizre ilçesindeki Cudi Dağı yakınlarında yaşandığı düşünülen Nuh Tufanı ile bölge daima araştırmalara konu olmuş ve ilgi odağı olmuştur. Yine bu bölgede Nuh peygamberin gemisinin batmış olduğu ve halâ da bu bölgede saklı olduğu rivayet edilmektedir.

Şırnak ili günümüzde 25 bin civarı bir nüfussal sayıya sahiptir. Bu sayı geçmiş yıllara göre en yüksek sayı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durumun da gösterdiğine göre Şırnak daima gelişmekte ve bunun yansıması olarak da daima göç almaktadır. Ek iş olarak hayvancılık idealdir.

Şırnak Ekonomisi
İlde dikkatleri çeken bir başka husus da bölgedeki kültürel doku ve ekonomik sistemdir. Kültürel olarak ilde yaylacılık geleneği halen süregelmektedir. Ayrıca bölgeye has peynir, tiftik, tereyağı gibi ürünler de mevcuttur. İlde ayrıca yeraltı kaynakları da önemli geçim sahası olarak göze çarpmaktadır. Bu açıdan ilde hayvancılıktan sonra ikinci sırayı sanayi almıştır. Hayvancılık da hem büyükbaş hem de küçükbaş olarak yürütülmektedir. Bunun yanı sıra yer yer düz ovalarda da tarımsal faaliyetler sürdürülmektedir.

Şırnak’ta Evde Yapılabilecek İşler
Kıyafet, atkı, eldiven ve daha pek çok çeşit Şırnak pazarında yer almaktadır. Hem uygun fiyatlı hem de kazanç kapısı sağlayan bu olanak sayesinde siz de el emeğinizi paraya çevirebilir ve bu sayede gelir elde edebilirsiniz. Her zaman kazanç elde etmenin mümkün olduğu bu sayede siz de ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Güncel Ek İşleri Takip Edin
Twitter takibi için: Tıklayınız
Facebook üzerinden takip: Tıklayınız


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Ayse dedi ki:

  Her türlü paketlemë işi yaparım lütfen donus yapın Cizre’de oturuyorum

 2. ibo dedi ki:

  Edirne’de oturuyorum, kına, paket işi almak istiyorum. Evde ek iş arıyorum.

 3. edirneli dedi ki:

  Kına, paket işi istiyorum. Ararsanız sevinirim.

 4. pınar dedi ki:

  Bende ek is başvurusuna başvurmak istiyorum.

BİR YORUM YAZ