Siirt Ek İş İlanları

Güneydoğu Anadolu Bölgesi kısaltılmış hâliyle GAB Türkiye’nin gelişmişlik bakımından en az gelişmişlik düzeyine sahip bir bölgesidir. Bu durumun başlıca nedeni başta yıllar yılı devam eden terör sorunu ve bunun dışında doğal olarak bölgenin elverişsiz oluşu gelmektedir. Her ne kadar yıllara göre bölge biraz daha kalkınma aşamasına gelmiş olsa da bölgede yürütülen çalışmalar sonrasında bölgenin pek de kayda değer oranda gelişmediği resmî belgelerle sabittir. Bu olumsuz durumunu bir yana bırakırsak bölge sanat ve kültür açısından ise tamamen uygar bir bölgedir.

Bunlarla birlikte sert karasal iklim tipinin hüküm sürdüğü ilde büyükbaş hayvancılık ilk sırayı alan ekonomik yapı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunu ise soğuğa dayanıklı tarımsal ürünlerin üretimiyle yapılan tarımsal faaliyetler izlemektedir.

Siirt Ekonomisi
Siirt, hava koşullarının çetin olarak yaşandığı yani zor iklim şartlarına sahip bir Güneydoğu Anadolu Bölgesi olarak karşımıza çıkmaktadır. İlin bu olumsuz özelliğinin ötesinde daha yeni yapılan kazı çalışmalarıyla bakır, demir ve tunç çağlarını bir arada yaşayan topraklar olduğu anlaşılmıştır.

Bu bulgular da ilin medeniyet alanında yaptığı ilerlemeyi göstermesi bakımından değerli bir bilgidir. İlde yapılan çalışmalarla ayrıca Selçuklu eserlerine sahip olan ulu camilere de rastlanarak tarihî etkisi de ortaya konulmuştur. Özellikle Siirt ili fıstığıyla meşhur olan ve soğuk iklim şartlarını taşıyan ilde doğal olarak yetişebilen kuruyemişiyle öne çıkmayı başarabilmiş bir olmuştur.

Siirt Evde Yapılabilecek İşler
Evde para kazanmanın en etkili yollarından birisi de tartışmasız gıda! Pek çok kadın mantı yemeğini çok sevse de her zaman mantı yapabilmek çok mümkün değil. Çok zaman alması ve uğraştırıcı olması sebebiyle mantı satın almak pek çok kadına göre daha mantıklı gelir. Siirt’li kadınlar için gelir kapısı olan mantı yapıp satmak, gelecekte de büyük geçerliliğini yitirmeyecek bir kazanç kapısıdır.

Güncel Ek İşleri Takip Edin
Twitter takibi için: Tıklayınız
Facebook üzerinden takip: Tıklayınız


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sadullah dedi ki:

    Siirt nikah şeker

BİR YORUM YAZ