Siemens İş Başvurusu

Siemens kariyer sayfasında açık iş pozisyonlarını, insan kaynakları politikasını, çalışma şartlarını, maaş ve çalışan ücretleri hakkında bilgileri gibi başlıkları bulabileceksiniz. Siemens’in bünyesine aldığı iş pozisyonlarından bazıları şu şekildedir; Tedarik uzmanı, Sales Executive, Commercial Specialist, Montaj Operatörü, Site Manager, Bakım Uzmanı, Customer Services Engineer, Hesap Yöneticisi şeklindedir. Açık iş pozisyonlarının tamamını Siemens kariyer sayfası üzerinden takip edebilirsiniz. Bu sayfanın linkleri alt kısımdadır.

Siemens Hakkında Genel Bilgiler
1847 senesinde Almanya’da kurulan Siemens o senelerde Osmanlı İmparatorluğu ile telgraf anlaşması yaparak Türkiye ile ilk iletişimini gerçekleştirmiştir. 1856 senesinde telgraf hizmetleri faaliyete geçmiştir.

1907 senesinde Siemens&Halske şirketi elektrik ve haberleşme alanında dünyada atak yapmıştır. İstanbul’da Viyana şubesine bağlı bir şube açılmıştır. 1914 senesinde Türkiye’de ilk defa kurulan Silahtarağa Elektrik Santrali’nde Siemens ürünleri kullanılmıştır.

1940 ve sonrasındaki yıllarda Siemens elektrik alanında güçlü yatırımlar yapmıştır. 1950 senesinde Çukurova Elektrik Seyhan barajının elektrik işleri işletmesini üstlenmiştir. Aynı yıllarda telekomünikasyon da PTT ile teleks hizmetlerini ve Devlet Demiryolları’nın iletişim ağı hizmetlerinin yapılmasını sağlamıştır. 1954 senesinde asansör üretimlerine başlayan Siemens en iyi asansörleri üreterek hizmete sunmuştur.

1959 senesinde Siemens ve Koç grubu ortaklığıyla Simko şirketi faaliyete başlamıştır.

1961 senesinde ortaklığında katkısıyla Türkiye’de ilk defa organize sanayi bölgesi Bursa’da kurulmuştur. Ürünleri ve mühendislerinin kalitesiyle tüm Türkiye’de Siemens hizmetleri yaygınlaşmıştır. Aynı sene İstanbul’da Kartal fabrikası açılmıştır.

1963 senesinde Türk Siemens Elektrik ve Kablo A.Ş. kurulmuştur.

1969 senesinde kurulan Tofaş ile çalışmalar başlatılmıştır. 1976 senesinde Siemens’in 4. bölge müdürlüğü Bursa’ya açılmıştır. 1980 de Siemens öncülüğüne Türkiye Kalite Derneği (Kalder) in temelleri atılmıştır.

1990 senesinde gsm sektörünün en büyük destekçilerinden olan Siemens 1992 senesinde Ev Aletleri A.Ş. yi kurmuştur.

2000 senesinde şirketin adı Siemens Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değiştirilmiştir. 2009 senesinde Ankara’da araştırma geliştirme merkezi açılmıştır. Aynı sene Gebze’de de ar-ge merkezi faaliyetlerine başlamıştır.

Siemens tüm dünyada olduğu gibi bulunduğu ülkelerde alt yapı hizmetleri ve büyük projeleriyle , yarattığı istihdamla ülkelerin ekonomilerine büyük katkılar sağlamıştır.

Siemens çalışanlarına gelişmiş eğitimleri ile ilerleyebilecekleri ve motivasyonu yüksek iş ortamın sunmayı ilke edinmiştir.

Siemens uluslar arası ve ulusal olmak üzere staj ve profesyonel çalışma yaşamı için çok çeşitli iş olanakları sunmaktadır. ilan edilen pozisyonlarla ilgili adayların başvurularını kabul ederek sürece başlayan Siemens , yabancı dil bilgisi ve iş yetkinliklerine önem vermektedir. Şartları sağlayan adaylarla mülakatlar neticesinde personel alımları yapmaktadır.

Siemens çalışanlarına adil ve dengeli ücretin yanı sıra özel sağlık sigortası , hayat sigortası , mobil telefon , kreş yardımı ,servis , öğle yemeği , kafeterya ve spor tesisleri gibi imkanlar vermektedir. Ayrıca esnek yan haklar kapsamında kişiye özel uygulamaları da bulunmaktadır.

Siemens İletişim Bilgileri
Adres; Esentepe Mh. Yakacık Caddesi, No: 111, Pk: 34870, Kartal, İstanbul

Siemens Staj Başvurusu
Siemens, bünyesine stajyer alımı yapmaktadır. Yine alt kısımda bulunan linkler üzerinden Siemense online staj başvurusu yapabilirsiniz.

Tel: 444 0 747

E-mail : callcenter.tr@siemens.com

Siemens Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Siemens firmasında kariyer yapabilirsiniz. Siemens insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Serdal avşar dedi ki:

  1997 senesinden beri elektrostatik tozboya ustasıyım vardiye amirliği ve bölüm sorumluluğunda görev yapmaktayım simensde çalışmak çok isterim

 2. cevat aydın dedi ki:

  zonguldak ırmak projesinde çalıştım.
  yaptıgım işler:
  -makas motoru kurulumu
  -trak montajı ve terminasyonu
  -baliz montajı ve terminasyonu
  -esbont ve bondik montajı
  -sinyal terminasyonu
  -kornikşinbaks terminasyonu
  1976 dogumlu karabükte yaşamaktayım. lise mezunuyum. askerligimi yaptım.
  cevat aydın
  tel:05427485424

 3. gökhan yıldırım dedi ki:

  merhaba ben ajia otelden garson gökhan sizlerle çalışmak isterim siemens türkiye genelinde toplantı olmuştu bu otelde size servis yapan garsonlardan biriyim saygılarımla

 4. SERKAN dedi ki:

  Mrb yasim 32 pendikte oturuyorum evli 1cocuk babasiyim ogrenim durumum lise terk mumkunse sizinle calismak istiyorum 0531 793 57 31

 5. serkan dil dedi ki:

  ISTANBUL PENDIKTE OTURUYORUM EVLI 1COCUK BABASIYIM ASLEN AMASYALIYIM YASIM 32 B SINIFI EHLIYETIMDE VAR OGRENIM DURUMUM LISE TERK FIRMANIZDA MUMKUNSE KADRONUZDA CALISMAYI ISTIYORUM EKSANTRIK PRESCIYIM VE PRES BESLEME SISTEMLERI YANI SURUCULERDE OLDUKCA BILGIM VAR

 6. murat eren dedi ki:

  Elektrik teknikeriyim, askerlik yaptım. Kalıcı olarak çalışmak istiyorum.

 7. İsmail eryılmaz dedi ki:

  Merhaba ortaokul mezunuyum. Her bölümde çalışırım. Sizinle çalışmak isterim ve memnun olurum.
  Siemens Fabrikası iş başvurusu yaparak bu dev firma da çalışmak istiyorum.

 8. Arif demir dedi ki:

  Elektrik elektronik teknikeriyim askerlik görevimi yeni bitirdim ve siemenste kalici olarak calismak istiyorum.

BİR YORUM YAZ