Samsung İş Başvurusu

Günümüzün en tanınmış markalarından bir tanesi olan Samsung, 1938 senesinde Lee Byung-Chul tarafından kurulmuştur. Elektronik sektörünün liderlerinden olan Samsung, akıllı telefon, tablet pc, laptop ve diğer bilgisayar bileşenleri satışı yapmaktadır. Samsung Elektronik dışında çeşitli şirketleri de bulunmaktadır ancak en büyük ve en fazla kar eden iştiraki Samsung Elektroniktir.

Samsung’un geçmişine şöyle bir baktığımızda ilk olarak sebze, meyve ve balık satmak için kurulmuş bir şirket olduğunu görebiliriz. Sonrasında ise çeşitli şeker makineleri işletmeye başlayan şirket üretim alanlarını genişletmeye başladı ve 1970’li senelere doğru ağır sanayiye yatırımlarını gerçekleştirmeye başladı.

1990 yıllarından sonra büyüme kaydeden Samsung, 1997 yılında yaşanan Asya Ekonomik Krizi’ni hiç yara almadan atlatmayı başarmıştır. Bu yıllarda Nissan firması tarafından kurulmuş olan Samsung Motor Co’yu Renault’a satarak bulunmuş olduğu otomotiv sektörüne veda etmiştir. Bu vedadan sonra elektronik sektörüne yoğunlaşan Kore firması, faaliyetlerini elektronik ve bileşenleri üzerinde sürdürmüştür.

Samsung, 2000-2005 seneleri arasında rekor kazançlar elde ederek büyüme kaydetmiştir. Dünyanın en değerli ikinci markası haline gelmeyi başarmıştır.

Samsung günümüzde, elektronik (telefon, bilgisayar, televizyon), tıp, otomotiv ve uzay araştırmaları başta olmak üzere birçok sektöre yön vermektedir. Güne Kore’de gerçekleşen uydu üretimini Samsung tek başına gerçekleştirmektedir. Samsung ayrıca beyaz eşya üretimi de yapmaktadır. Elektronik sektöründe önemli yatırımlar yapan şirket, 3D LED TV gibi teknolojilerin gelişmesine katkıda bulunmuştur.

Dünyada akıllı telefon satışlarında ilk sırada bulunan Samsung, bunu üretmiş olduğu değişik modellere borçludur. Ürettiği modellerin her bütçeye hitap etmesi ve fiyatlarının uygun olması Samsung’u dünyanın en çok telefon üreten ve satan şirketi haline getirmiştir. Şirketin diğer bir özelliği de IBM markasından sonra en fazla patente sahip ikinci şirket olmasıdır. 2012 senesinde 187.5 milyar dolarla dünyanın en büyük elektronik şirketi olmayı başarmıştır.

Samsung İletişim Bilgileri
Adres; Otakçılar Caddesi, No: 78, Flatofis İş Merkezi, Kat: 3, No: B3 – Kat: 4 No: 59/1, Eyüp, İstanbul

Samsung Kariyer Olanakları
Sizlere vermiş olduğumuz link üzerinden online olarak iş başvuru formunu doldurabilir ve başvurunuzu Samsung insan kaynaklarına gönderebilirsiniz. Kabul edilmesi durumunda iş görüşmesi ve mülakat için son aşamaya gelebilir ve olmlu karşılanması neticesinde Samsung kariyerinizi başlatabilirsiniz. Samsung iş başvuru sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Okan Çambeleni dedi ki:

    Marmarise yeni acılacak olan SAMSUNG mağazasına başvuru yapmak istiyorumm

  2. Koray dedi ki:

    Merhaba ben Koray, Tokat Samsung fabrikasına iş başvurusu yapmak istiyorum. İstanbul Fatih’te ikamet etmekteyim, teşekkürler.

BİR YORUM YAZ