Samsun Ek İş İlanları

Bilgisayar kullanmayı bilenler evde makale yazarak da para kazanabilirler. Çeşitli konularda özgün makaleler yazarak para kazanmak isteyenler yorumlar bölümünden e-posta adreslerini bırakmaları rica olunur. Sizlere en kısa zamanda tarafımızca geri dönüş yapılacaktır.

Samsun Hakkında Genel Bilgiler
Samsun ili Orta Karadeniz Bölgesinde, Kızılırmak ve Yeşilırmak arasında kalan verimli bölgede yer almaktadır. Gelişmeye müsait ve son yıllarda oldukça gelişmiş metropol şehirler arasında sayılmaktadır. Kurtuluş savaşının başlangıcı olan il olarak önemli bir konumda bulunmaktadır. Alaçam, Tekkeköy, salı pazarı, 19 Mayıs, Asarcık, Ayvacık, Bafra, kavak, çarşamba, Lâdik, terme, vezir köprü, yaka kent ve havza ilçelerine sahip olmaktadır.

Ağırlıklı olarak ekonomisi tarıma dayalı olan ilde sanayi hızla gelişmektedir. Kara, hava ve deniz yolları ile ticari durumu hareketli olmaktadır. Aktif nüfusun % 65’lik bölümü tarım ile ilgilenmektedir.

Sanayi alanında hızlı gelişme göstermektedir. 10 kişiden fazla işçi çalışan iş yerleri 500. 2-9 arası işçi çalıştıran iş yeri ise 3.000 olmaktadır. Bu gibi alanlarda ek iş imkânları mevcuttur.

Samsun Ekonomisi
Tarım alanlarında; buğday, yulaf, mısır, arpa, nohut, fasulye, şeker pancarı, çavdar, pirinç, soya, soğan, sarımsak, ayçiçeği, patates, domates, biber, lahana, patlıcan, pırasa, taze fasulye, ıspanak, salatalık, barbunya ürünleri yetişmektedir. Mısır ve fasulyenin en çok yetiştirildiği il olarak bilinmektedir. Meyvecilik ve tütün yetiştiriciliğinde önemli gelir elde edilmektedir. Fındık, armut, erik, şeftali, ceviz, kızılcık ve kiraz bol miktarda üretilmektedir.

Hayvancılık için müsait bir iklime sahip olan Samsun ilinde; sığır, kıl keçisi, koyun ve kümes hayvanları beslenmektedir. Arıcılıkta gelişmiş bulunmaktadır. Orman varlığı da oldukça zengin oranlara hitap etmektedir. Kömür madeninden başka madeni olmamaktadır. Vezirköprü ilçesinde az miktarda çıkarılmaktadır.

Başlıca sanayi fabrikaları; sigara fabrikaları, un, kereste, tuğla, kiremit fabrikaları, çeltik fabrikaları, Karadeniz bakır işletmeleri, dokuma fabrikaları, 50 çeşit ilaç yapmakta olan âdeta ilaç sanayi, yem fabrikası, mısır özü- nişasta- glikoz fabrikası, plastik eşya fabrikası, boru ve tel fabrikası, kireç fabrikası ve benzeri fabrikalar ile gelişimini devam ettirmektedir. Kara, deniz, hava ve demir yolu ulaşımında önemli bir konumda yer almaktadır.

Samsun İli Evde İş İmkânları
Evde kurdele işi, Örgü ve nakış işleri, davetiye ve kutu katlama işi, nikâh şekeri iş, evlerde ders verme işleri, gelin buketi işleri, etiketleme işleri gibi evden iş yapma imkânları bulunmaktadır.

Güncel Ek İşleri Takip Edin
Twitter takibi için: Tıklayınız
Facebook üzerinden takip: Tıklayınız


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 52 YORUM
  1. Ümran dinler dedi ki:

    Iyi gunler ayse hanım vezirkoprude oturuyorum evde ek is ilaninda yorumunuzu gordum bende boyle bir is ariyorum siz yapiyorsaniz banada yardımci olur musunuz 0541 682 79 04 numaram tesekkur ederim

  2. Burcu Elmas dedi ki:

    Samsun Termedeym ise ihtiyacım var umarım geri dönüş yaparsiniz

BİR YORUM YAZ