Sakarya Ek İş İlanları

Sakarya’da ya da her nerede olursa olsun makale yazarak para kazanmak isteyenler konu altında yer alan yorumlar bölümünden başvuru yapabilirler. E-Posta adresinizi yazdığınızda size geri dönüş yapılacaktır.

Sakarya Hakkında Genel Bilgiler
1954 yılında il olan Sakarya ili Türkiye’nin en kalabalık 22. şehri olmaktadır. 200 yılında büyükşehir unvanını aldığı görülmektedir. Marmara bölgesinin çatalca – Kocaeli bölümünde yer almakta ve 16 ilçeye sahip bir il olarak bilinmektedir. Bolu, Bilecik, Kocaeli, Bursa ve Düzce illeri ile çevrelenmektedir. Sakarya nehri Karadeniz bölgesine dökülmektedir. Karadeniz’e kıyısı olan tarafta Karadeniz iklimi, güney kısımlarında Akdeniz iklimi egemen olarak görülmektedir. Tarım ve sanayiden büyük pay elde etmektedir. İsmini Sakarya nehrinden almaktadır.

Anadolu demiryolunun yapılması ile sanayi alanında gelişmelere başlanmış olduğu gözlenmektedir. Vagon ve şeker fabrikası ile açılışı yapan il, özel sektör yatırımları ile hızını arttırmaktadır. Sanayi, tarı, kereste ve imalat sanayinde daha çok gelişme göstermektedir.

Sakarya İli Ekonomisi
Ekonomisi sanayi ve tarıma dayalı olarak gelişmekte olan ilde; aktif nüfusun % 65’i tarım sektöründe, % 15’i sanayi sektöründe çalışmaktadır. Modern tarım yapılması ve düz ovalara sahip olması sebze ve meyve üretimi çeşitlendirmektedir. Fasulye, arpa, mısır, buğday, patates, soğan, tütün, ayçiçeği ve şeker pancarı başlıca tarım ürünleri olmaktadır. Bol ve çeşitli sebze üretimine sahip ilde; ceviz, fındık, kestane, çilek, üzüm, erik, kiraz, ayva ve elma başlıca meyveler olarak bilinmektedir.

Tarım konusunda ülke genelinde önemli bir yere sahip olan il, patates denildiğinde Adapazarı akla gelmektedir. Şeker pancarı ve patates iki önemli tarım ürünü olmaktadır. Hayvancılık açısından da önemli bir konumda yer alan ilde meraların azalması ile koyun ve keçi sayısı azalmış; ancak sığır yetiştiriciliği artmaktadır. İpek böcekçiliği yüksek oranda bulunmasına rağmen balık üretimi fazla gelişme göstermemektedir. Avlanan balıklar ise; palamut, kalkan, hamsi, mersin ve lüfer balığı olmaktadır. Çok zengin bir orman alanına sahip ilin % 45 ormanlar ve fundalıklar ile kaplı olmaktadır.

110 bin tona yakın demir rezervleri bulunmasına rağmen işletmeye açılmamış olmaktadır. Mermer yoğun olarak değişik renklerde çıkarılmaktadır. Diğer madenler ise; bakır, manganez, talk ve kil yataklarına sahiptir. Ulaşım alanında Sakarya karayolu en önemli transit merkezlerinden biri olarak kullanılmaktadır. Havaalanı ve deniz kıyısında limanı bulunmamaktadır.

Sakarya’da Evde İş İmkânları
Gelişime ve açık bireylere göre ek iş imkânları oldukça fazla olmaktadır. El örgüsü ve patik, yazma oyaları, nakış işlemeleri fazlaca yapılmaktadır. Online işler ve evde düğün şekerleri, davetiye katlama, gelin buketi hazırlama gibi ek işler yapmak mümkün olmaktadır.

Güncel Ek İşleri Takip Edin
Twitter takibi için: Tıklayınız
Facebook üzerinden takip: Tıklayınız


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 53 YORUM
  1. Leyla dedi ki:

    Ben Sakaryanin Hendek ilcesinde oturuyorum paketleme isi istiyorum lutfen en kisa zamanda donus yapin ise ihtiyacim var

  2. Büşra dedi ki:

    Merhaba sakaryadayım. Uygun görülen bir ek iş bende yapabilirim.

  3. Yeliz dedi ki:

    Sakarya arifiyede oturuyoruz 5 kişilik grubuz paketleme isi tesbih dizme isi yada boncuk işi yapabiliriz geri dönüş yaparsanız seviniriz

BİR YORUM YAZ