Rize Ek İş İlanları

Rize Karadeniz bölgesinin en güzel şehirlerindendir. Doğal güzellikleriyle ve temiz havasıyla ilgi çekmektedir. Karadeniz kültürünün ve yaşam tarzının en güzel örneklerini görmek mümkündür.

Rize dağlık bir bölgedir ancak dağları ormanlarla kaplandığı için çok güzel bir görüntü oluşturmaktadır. Yağmuru bol olan bir şehirdir, her mevsim yağış almaktadır. Bu yüzden yaz aylarında bile sıcak olmaz, ılık ve temiz bir havası vardır. Ardeşen, Çamlıhemşin, Çayeli, Fındıklı, Güneysu, Hemşin, İyidere, ikizdere, Kalkandere, Derepazarı, Pazar ilçeleri bulunmaktadır.

Rize Ekonomisi
Rize ekonomisi daha çok iklim ve bitki örtüsüne bağlı olarak gelişmiştir. Ekonomik faaliyetlerin başında çay gelmektedir. Çay yetiştirmek bu bölgenin ekonomisinde önemli bir yere sahiptir. Çay yetiştirenler ve çay toplayanlar için geçim kaynağı olmaktadır. Çay toplama işlemi için mevsimlik işçi başka bölgelerden gelmektedir. Sanayisinde de çayın önemli bir yere sahiptir. Balıkçılık burada çok yapılmaktadır. Orman oranı oldukça fazladır bu yüzden ormancılıkta yapılmaktadır. Orman ürünleri geçim kaynakları açısından önemlidir. Meyve ve sebze yetiştiriciliği yapılmaktadır.

Rize’de Evde Yapılabilecek İşler
Rize’de evde pasta yapmak ve bunu pazarlamak evde yapılabilecek işler arasındadır. Pasta yapımı konusunda kabiliyeti ve bilgisi olanlar değişik doğum günü pastaları ve kurabiyeler yaparak satabilir. Yeni bebek doğumunun kutlaması, doğum günü, evlilik gibi önemli zamanlarda günün temasında uygun olarak yapılan kurabiyeler kutlamalarda yer almaktadır ve ilgi görmektedir. Ayrıca yabancı dili olanlar evde çeviri yaparak para kazanılmaktadır. Kelime sayısına göre ücretlendirme yapılmaktadır.Evde çocuk bakımı ile aile ekonomisine katkıda bulunmak mümkündür. Çorapların değişim malzemelerle süslenerek satışı evde para kazanmanın bir diğer yöntemidir. İnternetten satış yapan sitelerde de ürün satışı yapmak mümkündür. Evde yapılan takılar internetteki satış sitelerinde satılabilir.

Güncel Ek İşleri Takip Edin
Twitter takibi için: Tıklayınız
Facebook üzerinden takip: Tıklayınız


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. meryem dedi ki:

  Evde yapılacak iş arıyorum.

 2. büşra dedi ki:

  evde iş arıyorum teşekkürler şimdiden 🙂

 3. nurten dedi ki:

  Nikah sekeri davetiye kina sepeti katlama etiket gibi isler titizlikle yapilir

 4. dilek dedi ki:

  Evde iş arıyorum, çocuk bakabilirim, kutu katlama, davetiye, boncuk işi yapabilirim.

BİR YORUM YAZ