Özgüllü Süt İş Başvurusu

Özgüllü Süt 1958 senesinde Sakarya’da Zaim GÜLLÜ tarafından kurulmuştur. 1956 senesinde Sakarya şehrine taşınan Zaim GÜLLÜ, evlerinin hemen altında bulunan ufak bir dükkan içerisinde yoğurt ve ayran üretimiyle faaliyetlerine ufak çapta başlamış olup, günümüzde dev bir üretim tesisine erişmiş öncü markalar arasında yer almaktadır. Yapmış oldukları süt ve yoğurt ve ayranları mahalle sokak demeden kilometrelerce gerek yayan gerek ise bisikletleri ile halka ulaştırmanın mutluluğu ile faaliyetlerini sürdürmüştür. Yıllarca hedeflerinden şaşmadan sürdürmüş oldukları faaliyetleri neticesinde 1980 yılında Özgüllü Kaşar Peynirini üreterek 2 yılın sonunda 1982 senesinde büyüme evresine geçmiş ve geleceğin dev markası olarak atılımını gerçekleştirmiştir. Sıfır sermaye ve hiçbir borç ödeneği oluşmadan kendi çabalarıyla ayakta durmayı başaran marka 3 oğlu birlikte 1990 yılında 700 m2 kapalı alana sahip üretim tesislerinde ilk fabrikasyon atılımını gerçekleştirmiş ve bu alanda üretimlerini fazlalaştırarak sürdürmüştür.

İlk etapta 30 tonluk bir süt elde eden marka akabinde bunu değerlendirmek amacıyla 4.000 m2 alana sahip modern bir tesis kurarak ithal makineler eşliğinde faaliyetlerini sürdürmüştür. Ülkede büyük bir üretici markasına ulaşan Özgüllü 2006 senesinde zincir marketler kurarak büyüme evresinin doruğuna yönelik gücünü göstermiş oldu. 2008 yılında peynir, yoğurt ve ayran üretimleri için yeni fabrikalar kuran marka, günümüzde 300’den fazla araç filosu, 16 bölge müdürlüğü ve 12.000 m2 alandan fazla üretim alanına sahip olmuş olup, yüzlerce kişiye istihdam sağlayarak ülke ekonomisine de katkılarda bulunmuştur.

Özgüllü Süt İletişim Bilgileri
Adres; 3. Organize Sanayi Bölgesi Söğütlü / Sakarya

Özgüllü Süt Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Özgüllü Süt firmasında kariyer yapabilirsiniz. Özgüllü Süt insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ