ÖSYM İş Başvurusu

Türkiye’nin en çok bilinen ve ziyaret edilen kurumlarından biri olan ÖSYM, 1974 yılında üniversite girişleri üzerine projelendirip kurulan dev bir kurumdur. 40 yıldan fazladır öğrencilerin üniversite girişleri için ve aynı zaman’da devlet kadrolarının bağlı olduğu tüm sınavlarını ÖSYM işletmektedir. Kurulduğu günden bu yana her bir öğrencinin yılda en az 2 defa ziyaret ettiği bir kurum olan ÖSYM, en çok yoğun olduğu tarihler genellikle sınav sonuçlarının açıkladığı tarihler üzerinedir. Türkiye’nin en popüler kurumlarından biri olarak bilinmekte olup, aynı zaman’da teknolojinin gelişmesiyle ÖSYM’nin resmi resmî web sitesinde bulunan otomasyon sistemi sayesinde öğrenciler ÖSYM kuruluşunu ziyaret etmeden çok kolay ve basit bir şekilde sınav sonuçlarına veya sınav giriş bilgilerine rahatlıkça ulaşabilmektedir. Elektronik ortamda hemen hemen tüm öğrenci bilgi ihtiyaçlarını karşılayın dev bir veri tabanına sahipliği ile bilinmektedir.

Teknolojinin gelişmesinde doğan bu neticeler, hem öğrencilerin daha hızlı işlem yapabilmesi adına hem de kurum çalışanlarının iş yükünü en aza indirerek daha rahat çalışmalarına vesile olmaktadır. Önceleri Türkiye genelinde yapılan tüm sınavların sonuçları uzun bir aradan sonra ÖSYM tarafından ancak açıklanabiliyordu. Fakat günümüz teknolojisini kullanan kurum, üstün teknolojik altyapısıyla sisteme entegreli bir özellik sayesinde sınav sonuçlarını anında tarayarak öğrencileri en kısa zaman’da sonuç bilgilerini aktarmaktadır. Her kullanıcının kendi özel şifresi ve şifrenin ardında bulunan özel paneli sayesinde tüm sınav bilgileri ve sonuçlarına rahatlıkla erişmesini sağlamaktadır.

ÖSYM İletişim Bilgileri
Adres; ÖSYM 06800 Bilkent / ANKARA

Telefon:  444 6796

ÖSYM Kariyer Olanakları
ÖSYM bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için kurumun insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. ÖSYM insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ