Nutella İş Başvurusu

Nutella ve benzeri firmalar da çalışmak, güncel iş ilanlarını takip etmek istiyorsanız Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilir ve iş ilanlarından anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Nutella Hakkında Genel Bilgiler
Nutella 1940’lı yıllarda İtalya’da kurulmuştur. İtalya’nın Piedmont bölgesinde yaşayan pasta şefi Pietro Ferrero tarafından geliştirilmiştir. 2. Dünya Savaşı’nda yaşanan kakao sıkıntısından yola çıkarak, Pietro Ferrero’nun Piedmont bölgesindeki bol fındığı az kakao ve şekerle karıştırarak Gaindujot’u oluşturması ile hikaye başlamıştır. İlk etapta bu ürün çikolata barı şeklinde idi. Savaştan sonra Ferrero bunun ekmeğe sürülür bir şekilde üretilmesini düşünmüş ve uygulamıştır. Bol fındık ve çikolatadan oluşan Nutella’nın atası kabul edilen Supercrema Giandujot bu şekilde ortaya çıkmıştır. Ünlü ustanın oğlu Michele de babasının izinden devam etme karar almıştır ve babasının sezgilerini takip etmiştir. Birçok denemeden sonra Michele Ferrero Nutella’nın gerçek formülünü bulmuş ve buna Nutella adını vermiştir.

1966 yılında artık ekmeğe sürülebilir ve cam kavanozda satılan bir ürün olarak piyasada raflarda yerini alan mucizevi karışım, kısa zamanda başta Belçika, Fransa ve Almanya olmak üzere birçok Avrupa ülkesinin mutfağında yerini buldu. Şirket, 1998 ve onu takip eden üç yıl süresince Şampiyonlar Ligi’nin sponsorluğunu yapmıştır. 1999 yılında Türkiye pazarına giriş yapan şirket, burada da kahvaltıların vazgeçilmezi haline girmeyi başarmıştır.

Ferrero Grup’un 38 genel merkezi, 18 fabrikası ve 21.600 çalışanı bulunmaktadır. 1946 yılından bu yana büyük bir tutku ve başarı hikayesinden yola çıkarak, istikrarlı bir şekilde ilerleyen şirket, ürettiği ürünler ve çalıştırdığı personeller ile mükemmeli yakalamayı hedeflemiştir.

Nutella İletişim Bilgileri
Adres; Manisa Organize Sanayi Bölgesi, 5. Kısım Ferrero Caddesi, No: 3 Şehzadeler, Manisa

Nutella Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Nutella firmasında kariyer yapabilirsiniz. Nutella insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. yakup kotan dedi ki:

    sayın yetkili bende sizinle çalışmak istiyoryorum tüm gıda fabrikada çalıştım

  2. Nafiz ertem dedi ki:

    Sizinle çalışmak isterim. Acil işe ihtiyacım var, çocuğum var. 11 yıllık gıda üzerine çalıştım hep.

  3. Gökmen bora dedi ki:

    Merhaba ben Sincan Ankara’da ikamet ediyorum. 5 yıllık bir zaman plasiyerlik yaptım. Src ve piskoteknik belgelerim var, uygun görürseniz sizinle çalışabilirim. Saygılar.

BİR YORUM YAZ