Numune Hastanesi İş Başvurusu

Cumhuriyetin kuruluş döneminde, devlet tarafından kurulmuş olan numune hastanesi, halen de devamlılığını koruyan, devlet hastanelerine göre daha teknolojik ve daha fazla yatak kapasitesine sahip olan hastanelerimizdir. Devlet bu dönemde, ‘iyi örnek’ anlamında bu hastanelere numune adını koymuştur. Bu anlamda kullanılmasının sebebi, ileride kurulacak olan hastanelere hedef ve örnek teşkil etmesidir. Cumhuriyet döneminde her şehirde kurulan numune hastanesi, Türkiye de 7 tane vardır.

Adana, Ankara, Erzurum, Trabzon, Sivas Konya ve Haydarpaşa Numune Hastaneleri, Atatürk’ün talimatıyla bizzat kurulmuş olan numune hastanelerimizdir. Şuan Türkiye de 500 e yakın özel hastane bulunmaktadır. Bunlar arasından numune hastanesi olarak 20-30 arası bulmak mümkündür. Bu da ülkemizin gelişmişlik seviyesini göstermektedir. Şuan ülkemizde 500 yatak kapasitesini aşan hastanelerimiz vardır. Ama bazılarının isminden numune kelimesi silinerek devam etmektedir. Eski numune hastaneleri tarihi mekanlar olduğundan dolayı tarih kokuyordu ama bazıları kapanmak zorunda kaldı. Günümüzde numune hastaneleri, kullanılan teknolojik ürünler, uzman doktorlar ve gelişmiş yatak kapasiteleriyle şifa dağıtmaya devam etmektedirler. Eğitim, araştırma ve hizmet sorumluluklarını aynı anda yürüten numune hastanelerimiz, çalışanlarıyla titiz bir çalışma içerisinde, çağdaş tıp teknolojisiyle donanmış numune hastaneleri hizmet vermektedir. Her türlü tetkik ve tedavilerin mümkün olduğu bu hastanelerde, uzman hekimler yetiştirmeye devam etmektedirler. Atatürk’ün öncülüğünde kurulan numune hastaneleri, gelişen Türkiye ile birlikte en iyi imkanlarla insanların hizmetine sunulmaktadır.

Numune Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Tıbbiye Cad. No: 23 34668 Üsküdar / İSTANBUL

Numune Hastanesi Kariyer Olanakları
Numune Hastanesi bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için hastane insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. Numune Hastanesi insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yasin dedi ki:

    İşe ihtiyacım var lütfen yardımcı olurmusunuz geri dönüş yaparsanız sevinirim.

BİR YORUM YAZ