Nuh Naci Yazgan Üniversitesi İş Başvurusu

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Kayseri Yükseköğrenim ve Yardım Vakfı tarafından kurulmuştur. 23 Haziran 2009 tarihinde kurulan üniversite 5913 sayılı kuruluş kanunu ile 07.07.2009 tarih ve 27281 sayılı Resmi Gazete’de de yayınlanmıştır.

Üniversite Rektörlüğü’ne bağlı olarak üniversitede; Mühendislik Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2012 yılında Sağlık Bilimleri Fakültesi kurulmuştur. 2014 yılında Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi kurulmuştur.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Kayseri’ye bir üniversite kazandırmak maksadı ile kurulmuştur. Üniversiteyi kuran Kayseri Yükseköğrenim ve Yardım Vakfının genel amacı Kayseri’de üniversite kurulmasına yardımcı olmak ve bir vakıf üniversitesinde bulunması gereken sosyal, kültürel ve sağlık ile ilgili olan proje ve faaliyetleri geliştirmektedir. Proje faaliyetleri içerisinde burs, yurt programları, bilim adamlarının desteklenmesi özellikle vurgulanmış ve bu yöndeki çalışmaların da adımı atılmıştır.

Nuh Naci Yazgan Kayseri’de dünyaya gelmiştir. TBBM’ye 2 dönem Kayseri Milletvekili olarak girmiştir. 22 Aralık 1924’te milletvekilliğinden istifa etmiş, 1947 yılında vefat etmiştir. Yazgan, iş adamı olarak önemli işler yapmıştır. Bu yönü ile özellikle Kayserililer tarafından da sevilmektedir. Adana’daki sanayi hamlesinin bizzat başında bulunmuştur. Ülkenin en eski fabrikalarından Milli Mensucat’ı 1927 yılında kendi iş adamı olan arkadaşları ile kurmuştur.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi İletişim Bilgileri
Adres; Kuzey Çevreyolu Erkilet Dere Mah. Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Yerleşkesi Kocasinan / KAYSERİ

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Kariyer Olanakları
Üniversite insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Nuh Naci Yazgan Üniversitesinde kariyer yapabilirsiniz. Nuh Naci Yazgan Üniversitesi insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ