Nokia İş Başvurusu

Nokia’nın geçmişi epey uzundur ve pek çok atılımlara ev sahipliği yapmıştır. Güney Batı Finlandiyaya kadar uzanan bir geçmişe sahip olan Nokia, maden mühendisi Fredrik İdestam tarafından kurulan bir orman işletmesi sanayisine dek uzanmaktadır. Köklü bir geçmişse sahip olan Nokia, 1970 yıllarında iki marka oluşturarak faaliyetlerine devam etmiştir. Bu iki marka ve bunlara sonradan dahil olan Salora, Mobira ve Televa Luxor’dur.

Bu üç markayı da bünyesine katan Nokia, telekomünikasyon elektronik piyasasındaki etkinliğini arttırmıştır. Bunun ardından Nokia 1987 yılında, German Standard Elektrik Lorenz’in pek çok parça üretim işini satın almıştır.

1982 yılında Avrupa’da, dijital yerel telefon tanıtarak sektördeki başarısını sürdürmüştür. Nokia her yıl büyük başarılar kaydetmiş ve büyüme göstermiştir. Konum altyapısını sağladığı teknolojileri, sürekli geliştirmiş olduğu Ar-Ge çalışmaları ile dünyanın liderleri arasında yerini almaktadır. Geleceğin teknolojilerine sürekli olarak yatırım yapan Nokia, 2013 yılında 2,5 milyar avroluk bir araştırma yatırımı yapmıştır. Bünyesinde 57 bin kişiye sağladığı istihdam ile çalışmalarını sürdürerek, küresel etkisini en ince ayrıntısına kadar günümüzde hissettirmektedir.

Nokia ayrıca Finlandiya ekonomisine büyük bir katkı sağlamıştır. Sürekli olarak her yıl büyümesi, çeşitli projelerde yer alması, bu unsura kanıt oluşturmaktadır. İhracat konusunda önemli bir başarıyı kaydeden Nokia, uluslararası alanda teknolojik konularda yatırımı olan ve dünyanın pek çok ülkesine ihracatı olan bir firma konumundadır.

Nokia İletişim Bilgileri
Adres; Tanburi Ali Efendi Sok. Arbies Binası No:13 K:1 Etiler, Beşiktaş, İstanbul

Nokia Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Nokia firmasında kariyer yapabilirsiniz. Nokia insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ