Nike İş Başvurusu

Şu an Stanford Üniversitesinde MBA yapan Phil Knight tarafından 1972 senesinde kurulmuştur. Amblemi Swoosh ‘dur. Bu amblemi Carolyn Davidson isimli bir üniversite öğrencisi çizmiştir. Amblem o zamanlar 35 dolara yaptırılmıştır. Ancak daha sonra büyük başarılara kucak açan Nike firması, 1983 yılında aynı öğrenciye belli bir miktar şirket hissesi vermiştir. Bu hissenin ne kadar olduğu açıklanmamıştır.

Nike, Amerika merkezli bir giyim markasıdır. Özellikle spor ayakkabı konumunda çok önemli bir yere sahiptir. Spor ayakkabı dışında, spor giysi, spor aksesuarları tasarımcısı olan marka aynı zamanda bu ürünleri çeşitli mağazalarında satışını gerçekleştirmektedir. Nike ismi, Yunan mitolojisinde bulunan zafer tanrıçasından gelmiştir. Nike, Air Jordan ve Nike Golf markalarının da sahibidir. Converse gibi bağımsız bir markası da bulunmaktadır.

Nike, üretmiş olduğu tüm ürünlerini uzak doğu asya da yer alan üretim tesislerinde yaptırmaktadır. Kendisine ait olan bir tane üretim evi bulunmaktadır ve burada da sadece spor ayakkabıların hava tabanı yapılmaktadır. Toplamda 25.000’den fazla çalışanı bulunmaktadır.

Spor’a ayrı bir önem veren Nike, dünyanın en büyük klüplerine sponsor olmuştur. Bunlara örnek vermek gerekirse Barcelona, Manchester United gibi futbol takımlarını sayabiliriz.

Nike, ülkemizde birçok mağaza açmıştır. Bu mağazalarda çalışarak kariyerinizi devam ettirebilirsiniz. Alışveriş Merkezleri dışında çeşitli bölgelerde Nike mağazaları bulunmaktadır. Başvuru yaparak bu mağazalarda çalışabilirsiniz.

Nike İletişim Bilgileri
Adres; Büyükdere Cad. Nurol Plaza B Blok No: 257, Şişli/İstanbul

Tel: (0212) 244 75 75

Nike Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Nike firmasında kariyer yapabilirsiniz. Nike insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. hasan sonat dedi ki:

    satış danışmanlı tercübem var 1300tl baslayabilirm

BİR YORUM YAZ