Nevşehir Rakı Fabrikası İş Başvurusu

Rakı, Türkiye coğrafyasına özgü, geleneksel bir alkollü içecektir. İlk kez kimler tarafından üretildiği kesin olarak bilinmese de Osmanlı topraklarında ve zamanında üretildiği tüm dünya tarafından kabul edilmektedir. Ülkemizin pek çok şehrinde bulunan fabrikalarda üretilen rakı, her ne kadar şarabıyla ünlü olsa da Nevşehir’de de üretilmektedir. Kurulduğu günden bu yana çalışanlarının yeteneklerini markasının gücü ile birleştiren Nevşehir Rakı Fabrikası, Tekel’in 1992 yılında işletmeye açtığı üretim tesisi ile hizmetlerine devam etmektedir. Nevşehir- Avanos yolu üzerinde konumlanan fabrikamız, 306.700 metrekare alan üzerine kurulmuş ve yıllık 20.4 milyon litre rakı üretim kapasitesine sahiptir.

Aslında Nevşehir Rakı Fabrikası, ilk olarak içki fabrikası projesi ile 1930’lu yıllarda kurulan ilk Tekel rakı fabrikasıdır. Fakat tam olarak 1976 yılında projelendirilmiştir. Ancak çeşitli aksaklıklar nedeni ile duraklama dönemi yaşayarak ancak 1992 yılında tamamlanmıştır. İthalatın serbest bırakılması ile özelleştirilen fabrika, bir anonim şirket tarafından işletilmeye başlanmıştır. hafif ve yumuşak içimlisinden üzümden üretilene, sakız içereninden muzlusuna çeşitli türlerde rakılar bulunmaktadır. Özellikle de ülkemize gelen turistlerin fazlaca ilgisini çeken, eğlence ve efkar sofralarının vazgeçilmezi olan rakı, Nevşehir’e turistik amaçlı gelenlerin görmeden ayrılmayacakları bir fabrikada üretilmektedir.

Türkiye’de Nevşehir Rakı Fabrikasında ve diğer fabrikalarda üretilen rakılar Amerika, Almanya ve Çin başta olmak üzere pek çok dünya ülkesine ihraç edilmekte, Tüm referans yayınlarda bir Türk içkisi olarak bilinmektedir.

Nevşehir Rakı Fabrikası İletişim Bilgileri
Adres; Abide-i Hürriyet Cad. No:211 Bolkan Center B Blok 34381 Şişli / İstanbul

Telefon : +90 212 373 44 00
Eposta: : info@mey.com.tr

Nevşehir Rakı Fabrikası Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Nevşehir Rakı Fabrikası firmasında kariyer yapabilirsiniz. Nevşehir Rakı Fabrikası insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ