NATO İş Başvurusu

NATO 4 Nisan 1949 yılında kurulmuş ve NATO’ya üye olan ülkelerinin birbirlerinin toprak bütünlükleri, komünist emperyalizme karşı saldırılara karşı korumak, savunma anlamında dayanışmaları sağlamak amacında uluslararası bir statüye sahiptir. Türkiye’nin üye olduğu NATO, kimi zaman bazı iş gücü temin için çeşitli Duyurular yapmaktadır. Her bir duyuruda yapılan işçi alımlarında gerekli niteliklerin ne olduğu, Hangi özelliklerin adaylarda olması gerektiği, Getirmesi ve istenmesi gereken belgeler, Hükümlülükler gibi pek çok unsur aranmaktadır. Bu sayede NATO iş imkanı üzerinde TC uyruklu kadın ve erkek vatandaşlar, NATO üzerinde verilen iş ilanlarını takip ederek kendi statülerine ve yeteneklerine uygun olarak başvuruda bulunabilmektedirler. Bu sayede NATO’da çalışmak isteyenler, iş ilanı için yapılan duyuruda olması gereken niteliklere göre başvuru yapabilmektedirler. Genel olarak sınav sistemi üzerine yazılı yeterlilik sınavı ve sözlü sınavlar ile alım yapılan NATO’da İngilizce seviyesini ölçmek içinde pek çok sınav yapılmaktadır. NATO iş imkanları genel olarak gerekli prosedürlere ve özeliklere sahip olan Türk vatandaşlarının, yazılı ve sözlü sınavları geçtiklerine NATO’da çalışmaya başlayabilmektedirler. Sınav yerleri Türkiye’de de olabildiği gibi yurtdışında da olabilmektedir.

NATO iş imkanları için başvurular Türkiye’nin NATO temsilciline sahip olan resmi web adresi üzerinden yayınlanmaktadır. NATO’da çalışmak isteyenlerde mutlaka iyi bir İngilizce diline hakim olması şartı da , uluslararası bir statüde olduğu için aranmaktadır.

NATO Kariyer Olanakları
NATO insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda NATO firmasında kariyer yapabilirsiniz. Nato’da çalışmak için İngilizce dili şart koşulmaktadır. NATO insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Mümin KALINKAYA dedi ki:

    Başvurusu adresi nedir?

  2. murat dedi ki:

    mrb.ben src 5 belgesiyle kurumunuzda calışma fırsatım varmı.kpss den 66 puan almış bulunmaktayım .eger yardımcı oabilirseniz sevinirim

BİR YORUM YAZ