Muş Devlet Hastanesi İş Başvurusu

Muş Devlet Hastanesi 50 yatak kapasitesi ile 1954 senesinde Muş’ta kurulmuş olup, sağlık hizmetlerini başarılı bir şekilde günümüze kadar sürdürmüştür. Kurulduktan sonraki yıllarda ise sürekli aşama gösteren hastane bünyesi 1963 senesinde Pilot bölge yani Muş ilinin sosyalleştirilmesi üzerine 100 yatak kapasitesine sahip bir ek bina inşa ederek yatak kapasitesini 150’e çıkarmıştır. 1987 yılında C Blok binasının inşa edilmesiyle ek olarak bağlanan 150 yatak kapasitesi sayesinde 300 yataklı bir hastane olarak sağlık hizmetlerini aksatmadan devam ettirmiştir. Daha sonra akabinde 1987-2005 tarihleri arasında Hasköy Entegre birimine ait 30 yataklı sağlık kuruluşu ve 150 yataklı yeni inşa edilen entegre birim olarak ek olan kadın doğum ve çocuk bölümleri ile birlikte hastanenin yatak kapasitesi 480’a ulaşmıştır.

2011 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından, Muş Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi adı altında görev yapan hastanenin ismi, Muş Devlet Hastanesi olarak değiştirilmiştir. 2013 yılında toplam yatak sayısı 485 olan hastane, tüm branşlarda hastalara kaliteli ve hijyenik ortamlarda sağlık hizmetlerini vermeye devam etmiştir. Hastane bünyesine 2013 yılında dâhil edilen Kalp Damar Cerrahisi Merkezi ve Koroner Anjiyografi bölümleri ile büyüme gösteren hastane, hastalarının daha kaliteli ve doğru tedavi süreci görmesi için sürekli işleyiş içerisinde olmaya devam etmiştir. Günümüzde 3 Blok binaya sahip olan hastaneye ek olarak Acil servis ve Diyaliz bölümünün yanı sıra Kadın doğum ve çocuk hastalıkları ek binası da bulunmaktadır.

Muş Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; İstasyon Cad., Merkez Muş

Tel : +90.436 212 06 70

E-Mail: musdh.bsh@saglik.gov.tr

Muş Devlet Hastanesi Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Muş Devlet Hastanesinde kariyer yapabilirsiniz. Muş Devlet Hastanesi insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. erhan dedi ki:

    hastanede çalışmak istiyorum bigisayar sertifikası+hasta kabul sertifikam var muş merkezde oturuyom 91dogumluyum.
    erhan ALTAY

BİR YORUM YAZ