Mudanya Devlet Hastanesi İş Başvurusu

Mudanya Devlet Hastanesi, ilk olarak 1937 yılında İş adamı Hayri İpar tarafından annesi Sayın Şaziye Rüştü Hanım’ın adı üzerine bir Sağlık Yurdu olarak kurulmuş olup, hizmetlerini sürdürmüştür. Daha sonra kuruluş bir sağlık merkez’ine dönüştürülerek bünyesinde 15 yatak ile insanlara sağlık hizmetlerine bu doğrultuda devam etmişlerdir. Yıllar sonra sağlık merkezi, 1984 yılında 25 yatak kapasitesine sahip bir Devlet Hastanesi’ne dönüştürülerek bölge halkının sağlık sorunları ile ilgili çalışmalar yürütmüştür. Buna hitaben hastanenin idari kadrosu ve bölge halkının destekleri ile kurulan dernek sayesinde ek bina inşa edilerek 1991 yılında hastane 50 yatak kapasitesine ulaşarak vatandaşların sağlık sorunlarına daha hızlı ve daha yüksek performans ile çözümler sağlamıştır.

Yıllarca Mudanya Şaziye Rüştü Devlet Hastanesi olarak hizmetlerini sürdüren hastane 8 Mart 2014 yılında 100 yatak kapasitesine sahip yeni hastane binasına taşınarak, adı Mudanya Devlet Hastanesi olarak değiştirilmiştir. Hastane bünyesinde 4 yataklı acil gözlem odası, 42 hasta odası, 24 adet poliklinik odası, 4 ameliyathane, 9 yataklı yoğun bakım ünitesi, 2 doğumhane ve 7 yataklı yeni doğan bebek ünitesi bulunmakla beraber, toplam’da 15.805 m2 kapalı alan üzerine kurulmuştur. Ayrıca hastane bünyesinde 13 farklı branşta yataklı hizmet ve 18 farklı branş üzerinden poliklinik hizmetleri sunulmaktadır. Yaklaşık 1 asır’dır hizmetlerini kaliteli ve hijyenik ortamlarda sürdürerek hastaların tercih ettiği önemli bir hastane konumundadır.

Mudanya Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; AYDINPINAR MEVKİİ SARI CADDE MUDANYA / BURSA

Mudanya Devlet Hastanesi Kariyer Olanakları
Mudanya Devlet Hastanesi bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için hastane insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. Mudanya Devlet Hastanesi insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ