MTA İş Başvurusu

1935 yılında TBMM’de kabul görülen ve 22 Haziran 1935 yılında Resmi Gazete’de yayınlanarak faaliyetlerine başlamış olan MTA, ülkemizde Maden Teknik ve Arama Genel Müdürlüğü olarak faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürmektedir. MTA, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasıyla birlikte kalkınma çabalarına girilmiş ve madencilik konusu da gündeme gelerek çözümler aranmıştır. Yer altı kaynaklarının devlet tarafından ilgilenilmesi için atılımlarda bulunan Türkiye Cumhuriyeti Büyüm Millet Meclisi, yer altı kaynaklarının devlet eli tarafından çıkarılması adına bu konuyu değerlendirmeye almıştır. Bu değerlendirme derecesine takiben, 1933 senesinde Ekonomi Bakanlığının himayesi altında, Petrol Arama ve İşletme ile Altın Arama ve İşletme İdareleri adında her ikisi de birbirinden bağımsız iki kurum faaliyete girerek hizmetlerine başlamıştır.

Uzun yıllar boyunca çeşitli isim değişiklikleri ile ülkenin yer altı kaynakları üzerine araştırmalar yapan kurum, Türkiye’nin her bölgesinde ve her yerinde etüt yapmıştır. Yaptığı ülke geneli çalışmaları neticesinde birçok yeni maden bulmuş ve aynı zaman’da bilinen maden yataklarına da yeni rezerve ekleyerek görevini başarı bir şekilde sürdürmeye devam etmiştir. Türkiye ekonomisine can veren MTA, bu girişimleri sayesinde Türkiye’nin kalkınmasında büyük rol üstlenmiş ve görevlerini en iyi şekilde sürdürmeye devam etmiştir.

İkinci okulunun da faaliyete girmesiyle büyümeye devam etmekte olan MTA, ülke jeolojisinin ortaya bırakılması ile öncü bir kurum olarak bünyesinde yetiştirdiği öğrencilerinin sayesinde bu büyüme evresinde büyük katkıları olmuştur.

MTA İletişim Bilgileri
Adres; Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 139 06800 Çankaya ANKARA

Tel: (0312) 201 10 00 Pbx

E-Posta: mta@mta.gov.tr

MTA Kariyer Olanakları
MTA bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için hastane insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. MTA insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yasin dedi ki:

    İş alımı varsa lütfen bildirirmisiniz çok işe ihtiyacım var

BİR YORUM YAZ