MİT İş Başvurusu

MİT (Milli İstihbarat Teşkilatı) 1965 yılında Türkiye’nin resmi olarak kurulan istihbarat örgütü olarak faaliyetlerin başlamıştır. Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne ve anayasal düzenine bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren MİT, Milli Emniyet Hizmeti yerine kurulmuş olan bir istihbarat birimidir. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı’na bağlı olarak hizmetlerini sürdüren istihbarat teşkilatı, kurulduğu günden bu yana ülkenin milli birliğine ve bölünmez bütünlüğüne aykırı bir hareket olmadan başarılı bir şekilde hizmetlerini sürdürmeyi başarmıştır. Asıl amacı Türkiye’ye içten ve dıştan etki edecek her türlü unsurlara karşı bilgi toplayarak önlem alınmasını ve böylelikle oluşacak her türlü sorunun önüne geçilmesini ön koşulları içerisinde işlemektedir. Bu hizmeti neticesinde aynı zamanda oluşacak tüm oluşum unsurlarına karşı önceden önlem almak adına Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı ilgili makamları haberdar etmekte ve birlikte bir operasyon içerisinde bulunmaktadır.

1965 yılının Temmuz ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından devletin tüm milli güvenlik politikasını ve unsurları ile ilgili bilgileri toplamak ve gerekli mecralara bildirmek suretiyle onaylanarak kurulmasına izin verilmiştir. Kanunlara saygılı ve yerine getiren bir MİT Müsteşarının istihbaratın başına getirilmesi ve yönetmesine izin verilmesi ön görülmüştür. 1983 yılında gelişen olaylar ve değişen devlet yönetimi istekleri doğrultusunda görevlerinin arasına birçok yeni özellik katılması onaylanarak 1 Ocak 1984 yılında yürürlüğe girerek faaliyetlerini kaldığı yerden sürdürmüştür. Günümüzde Milli İstihbarat Teşkilat’ına her yıl binlerce aday eğitimden geçmekte. Hem ülkenin güvenliğini sağlamakta olan bu teşkilat aynı zaman’da istihdam sağladığı mit istihbarat personellerinin yanı sıra ülke ekonomisini de olumlu yönden etkileyen faaliyetler sergilemektedir.

MİT İletişim Bilgileri
Adres; Gayret Mahallesi, Ahmet Hamdi Sokak, Mit Müsteşarlığı Kompleksi, Yenimahalle, Ankara

 

MİT Kariyer Olanakları
Kurum insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda MİT’te kariyer yapabilirsiniz. MİT insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ