MIP İş Başvurusu

MIP, deniz ticareti üzerine yükselen talep artışları üzerine daha gelişmiş ve tecrübeli bir limana sahip olabilmek adına 29 Ağustos 1927 yılında Seyrisefain Acentesi, Mersin, Tarsus, Ceyhan ve Seyhan belediyeleri, Mersin Hususi Muhasebesi ve Mersin Ticaret Odası işbirliği ile ortak bir yapıda MERSİN LİMAN ŞİRKETİ adı altında kurulmuştur. Şirket daha sonra oluşan doğal afetler sonucu ciddi bir zarar görmüş olup 400.000 TL bedel ücreti ile hükümete devredilmiştir. Hükümetin devrini aldığı şirket 1954 yılında modern ve korumalı bir altyapı üzerine yeniden inşasına karar verilerek işlemlere başlamıştır.

Hükümetin inşasını başlattığı limanın faaliyetlerini Hollanda Kraliyet Liman İnşaat Şirketi tarafından yapılmasını uygun görmüş ve inşaatına başlanarak bitirilme sürecine doğru ilerlemiştir. Eksiksiz bir şekilde tüm tesislerini yeni baştan inşa eden Hollanda Kraliyet Liman İnşaat Şirketi, 1962 senesinde limanın tüm alanlarını bitirmiş ve yeni modern halini almasında büyük rol oynamıştır. Uzun yıllar boyunca sürekli deniz ticaretine yol ve rehberlik sağlayan MIP, göstermiş olduğu faaliyetler sonrasında 11 Mayıs 2007 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları(TCDD) tarafından başlatılan özelleştirme ihalesince PSA-AKFEN Ortak Girişim Grubu hanesine 36 yıllık bir anlaşma üzerine Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği(MIP) yetkisini vermiştir.

Günümüzde Ortadoğu ve Karadeniz üzerinden faaliyet göstermiş olduğu aktarma ve hinterland bağlantılarının yanı sıra Akdeniz Bölgesine ait ana konteynır limanlarından biri olarak bilinmektedir.

MIP İletişim Bilgileri
Adres; Yenimah 101. Cad 5307. Sok. No:5 33100 Mersin

MIP Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda MIP firmasında kariyer yapabilirsiniz. MIP insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. Refik dedi ki:

  Ben 10 yılık forklif operatörlüğü yapıyorum işe çok ihtiyacım var

 2. hamıt dedi ki:

  Hamıt tekın lıse mezunıyım tır şoforuyum daha once atapolda calıştım lımanın ıyı bılırım calışmak ıstıyorum saygılarımla.

 3. ercan dedi ki:

  ben mersin den ercan ben genel kargo operasyon elemanıyım uzun zamandır başvuru yaptım daha haber alamadım lütfen yardımcı olun

 4. REŞAT dedi ki:

  Konteyner soforlugu yaptim liman icini cok iyi biliyorum belgelerim tam sizinle calismak istiyorum

 5. Turgay Çetinkaya dedi ki:

  Deneyimli tır şöförüyüm liman içinde terbeng şoförlüğü yapmak istiyorum, saygılarımla.

 6. mehmet dogan dedi ki:

  daha öncede limanda 7 sene görev aldım hemen hemen her yerinde yukleme yaptım her yerini biliyorum 2 sene halat lajşing yaptım konteynerlere sonra 5 senede kadarda operatorluk yaptım taşarön firmalarda kerim denizcilik atako altaş şu andada operatorluk yapıyorum gumruklu antrepoda müdürlerimiz degişti iş sıkıntıya girdi-o yuzde n iş arıyorum forktif operatorüyüm 10 senedir cep 05312726924 saygılarımla iyi calışmalar

 7. ali demiral dedi ki:

  buhar kazan ve fotlif belgelerim vardır 5yılık fotlif deneyimim vardır.e-g fortif ehliyetim vardır. 3ve 8tonluk manutu iş makineside kulandım.nigdede yasıyorum imkan verilirse limanda calısmak isterim.saygılarımla

 8. necati can dedi ki:

  merhaba işim şöförlük on yıldır limana çalışıyorum src 2ve4 var amacım rahat bi yaşam ve çocuklarım için bişeyler yapabilmek işi ve disiplini severim saygılarımla necati can

 9. Ersin Akbaş dedi ki:

  Terbeg soforlugu yapmak istiyorum çok ihtiyacım var

 10. mahmut çalıcıoglu dedi ki:

  Oto elektrik ustasıyım ve iş makinasında sıkıntım yoktur. Kalmar, forklif, fantuzi, abs beyin tamiri yapabilirim. Mersin limanında çalışmayı istiyorum, saygılarımla.

BİR YORUM YAZ