Milli Saraylar İş Başvurusu

Milli Saraylar, 1924 tarihinde Cumhuriyetin ilan edilmesinin hemen ardından çıkarılan yasa sonucunda halifelik kaldırılmış ve padişahlara ait tüm saray ve diğer emlak mülkleri ele alınarak millete devri yapılmıştır. İlk etapta Beylerbeyi ve Dolmabahçe Sarayı korunmak ve daha modern bir yapı içerisinde muhafaza edilmek üzere kurulan Milli Saraylar ismi altında toplanarak günümüzde Milli Saraylar Müdürlüğü’nün yönetimine emanet edilmiştir. Yönetim diğer saraylar ve emlak mülkleri içinde atılım yaparak aynı sene içerisinde Aynalıkavak, Yıldız-Şale ve Küçüksu Kasrı’nı da çatısı altına dahil etmiştir. Akabinde 1930 senesinde Yalova Atatürk Köşkleri de Milli Saraylar Yönetimi’nin elini geçmiştir. Takriben 1966 yılında Ihlamur Kasrı ve 1981 yılında da Maslak Kasırları Milli Saraylar Müdürlüğü’nün yönetimine geçmiştir.

Saraylar ve diğer emlak mülklerinin devri ile birlikte alındığı günden bu yana restorasyon ve diğer çalışmaları büyük bir titizlikle sergileyen Milli Saraylar Müdürlüğü, yerli ve yabancı turistlerin tarihi değerlerimize karşı olan zaaflarından dolayı sürekli ve aralıksız olarak mülklerin tamamını büyük bir önem içerisinde muhafaza etmektedir. Aynı zaman’da yerli ve yabancı turistler için dinlenme alanlarının oluşturulması, bu tarihi ve mistik alanlarda kişilerin daha keyifli ve huzurlu zamanlar geçirmesini sağlamaktadır. Mimari süslemeler ve döşemeler ile günümüzde harika bir görünüme kavuşan saray ve diğer tarihi emlak mülkleri muhteşem bir görünüm ile ziyaretçilerini karşılamakta. Restorasyonlardan temizliğe, döşemeden diğer tüm personel kadrosuna kadar birçok kişiye aynı zaman’da istihdam sağlayan müdürlük, buna hitaben ekonomiye de oldukça destek olan bir kurumdur.

Milli Saraylar İletişim Bilgileri
Adres; TBMM Genel Sekreterliği (Milli Saraylar) Dolmabahçe Sarayı 34357 Beşiktaş İSTANBUL

Milli Saraylar Kariyer Olanakları
Milli Saraylar bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için kurumun insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. Milli Saraylar insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. yusuf gültekin dedi ki:

    slm sizden iş istiyorum tcgazi bu mubarek ramazan ayında yardımcı olursanız kalp rahatsız kızım var ev kira iyi günler

  2. serdar simsek dedi ki:

    Dolmabahce sarayinda babam isci restorasyon isiyle ilgileniyor benimde soforluk tecruben var veya baska departmanda isbulmam mumkunmu sargilar ..

  3. Özlem temurbalık dedi ki:

    Özel Güvenlik kimliğim mevcut Güvenlik işi arıyorum eyer yardımcı olursanız çok sevinirim

BİR YORUM YAZ