Milas Bodrum Havalimanı İş Başvurusu

Resmi adıyla 1997 yılında ülkemizin Ege bölgesinde bulunan Milas-Bodrum Havalimanı kurularak faaliyetlerine başlamıştır. Antik Karya’nın 2 tarihi ve önemli yerleşim alanları olan Milas ve Bodrum arasında kurulan havalimanı Muğla’nın il sınırları içerisinde yer almaktadır. Tarihi iki şehirden adını alan modern havalimanı bir iç hat ve bir adette dış hat terminali üzerinden yıllık istatistiklerin verdiği bilgi demecine göre 3.500.000’den fazla insanın yolculuk yaptığı belirtilmiştir. Kurulduktan sonra yıllarca isim tartışması oluşan havalimanında en son nihai karar olarak iki antik şehrin isminin verilmesi uygun görülmüştür. Tarihi değerlere dayalı olarak bilinene Bodrum şehri ve kültürel mirasa sahip Milas şehrinin isimlerinin yan yana getirilmesiyle ismi Milas-Bodrum Havalimanı olarak kararlaştırılarak günümüze kadar bölgenin havayolu seyahatinde ki başarılı merkezi olarak hizmetlerini sürdürmeye devam etmiştir.

Havalimanının ilk terminal çeşitliliği sadece iç hatlara dayalıydı. Akabinde 1997 yılının Nisan ayında iç hatlar yıkılarak günümüzdeki haliyle bilinen iç ve dış hatlar olmak üzere hızlı bir şekilde inşa edilip hizmete açılmıştır. Kurulduğu günden bu yana hep aynı kalite ve özveri içerisinde hizmetlerini sürdüren havalimanı yetkilileri oluşan yoğun yolcu sayısına hitaben 95.638 m2 kapalı alana sahip yeni dış hatlar terminalinin inşaatını yaptıktan sonra 2012 yılında hizmete açmıştır. Günümüzde yılda 5.000.000 insanın uçuş seyahati yaptığı havalimanında çok sayıda personel istihdam görmekte ve havalimanı bu sayede ülke ekonomisine de oldukça destek olmaktadır.

Milas Bodrum Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres; Milas Bodrum Havaalanı Girişi, 48670 Milas Muğla

Milas Bodrum Havalimanı Kariyer Olanakları
Havaalanı insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Milas Bodrum Havalimanında kariyer yapabilirsiniz. Milas Bodrum Havalimanı insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gökhan dedi ki:

    Hava alanında çalışmak isterim

BİR YORUM YAZ