Microsoft İş Başvurusu

1970 yıllarında aynı ofiste çalışan iki beyin olan Paul Allen ve Bill Gates, o zamanlar mikrobilgisayar’dan habersiz olan çok sayıda kişinin haberdar olmadığını bilmekteydi. Aynı zaman’da günün birinde her evde bir masaüstü bilgisayar olacağının fikrinde olan çılgın ikili 1975 yılında Microsoft adlı şirketlerini kurarak kolları sıvamaya başladılar. İlk etapta her yeni ufak şirket gibi küçük atılımlar ile ismini yükseltmeye çalışan Microsoft markası, her ne kadar ufak bir yapıya sahip olsa da büyük hedefler belirleyen küçük bir yapı olarak faaliyetlerini sürdürmeye devam etti. Akabinde tarih 1980 yılını gösterirken Paul Allen ve Bill Gates’e yardımcı olarak sınıf arkadaşı Steve Ballmer’ın da katılmasıyla Microsoft farklı bir gidişata doğru ilerledi.

Aradan çok kısa bir zaman geçtikten sonra teknolojinin alanının devlerinden biri olan IBM, Microsoft ile Chess adlı bir proje üzerine temaslarda bulunan birlikte yürütme kararına varmıştır. Hızla büyüyen Microsoft, yapmış olduğu yeni proje ile bilgisayar donanımlarını yöneten bir yazılım ortaya çıkardı ve bunu daha da geliştirerek sözcük işlemci ile var olan programların arasında ki bulunan boşlukların kapanmasını sağlayan bir yazılıma odaklandılar. Ortaya çıkan bu yeni işletim sistemine de tüm işletim sistemlerinin şahı olan MS-DOS adını verdiler. MS-DOS ilk etapta IBM kişisel bilgisayarlara bağlı bir şekilde piyasaya sürülerek satışını gerçekleştirmeye başladı. Akabinde birçok sürüm ile piyasaya sürülen Windows işletim sistemleri arasında en çok kullanılan Windows xp olurken, günümüzde Windows 7,8 ve 10 sürümleri kullanılmaktadır. Dünya üzerinde geniş bir ağa sahip olan Microsoft bünyesinde milyonlarca insan istihdam etmekte olup, dünya ekonomisine oldukça katkıda bulunmakta olan dev bir marka değerini taşımaktadır.

Microsoft İletişim Bilgileri
Adres; Nispetiye Mahallesi, Aydın Sokak, No: 9, Bellevue Residences, Pk: 34340, Levent, Şişli, Beşiktaş, İstanbul

Microsoft Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Microsoft firmasında kariyer yapabilirsiniz. Microsoft insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ