MGK İş Başvurusu

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ilk olarak 1933 yılında milli güvenlik yapılanmasının esası ön plana alınarak Yüksek Müdafaa Meclisi adı altında kurulmuş milli bir seferberlik unvanını taşıyan kuruluştur. Kurulduğu ilk dönemlerde bahsi geçen alan üzerine uyumu ile kurulmuş olup, akabinde Avrupa Birliği çerçevesine uygun bir şekilde günümüze göre değiştirilerek bugünkü misyonu ile görevlerini yerine getirmeye devam etmektedir. AB çerçevesi üzerine değişen yasal ve anayasal değişiklerin sağlanması üzerine bugünkü değerler üzerine vermiş olduğu güven ve görev neticesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin esas kanunları üzerinden görevini başarılı bir şekilde sürdürmektedir.

MGK, Devletin en üst koordinasyon temelini oluşturan bir yapıya sahip olup, Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı, Jandarma Genel Komutanı, Kuvvet Komutanları, Genelkurmay Başkanı, Başbakan ve ilgili tüm diğer Bakanlıkların 2 ayda bir, bir araya gelmesiyle oluşan kapsamlı bir toplantı içerisinde var olan oluşum ile beslenmektedir. Devletin en yüksek toplantı kurulu olarak bilinen MGK toplantılarının gerçekleşmesi ile devletin ve milletin daha ferah ve refah bir şekilde yaşamları ve olağan tehdit unsurlarının tartışılarak çözüme bağlanması adına oluşan bir fikir alışverişidir. Devlet ve milli güvenliği ile ilgili her türlü ilişkin bilgilerin ve sorunların en üst kıdem kişiler tarafından masaya yatırılarak üzerinde çalışmaların sürdürüldüğü MGK, ülkemizin daha ferah ve huzurlu olabilmesi adına oluşturulmuş bir kuruluştur.

MGK İletişim Bilgileri
Adres; Mustafa Kemal Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 254 Çankaya 06800 Ankara

MGK Kariyer Olanakları
MGK bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için kurumun insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. MGK insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ