MESKİ İş Başvurusu

MESKİ, açılım olarak Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi anlamına gelmektedir. Mersin Belediyesi tarafından Su ve Kanalizasyon hizmetlerinin yürütülmesi, çeşitli tesislerin kurulması, kurulu olanları devir alması, bir elden işletmek üzere Bakanlar Kurulu kararınca kurulmuştur. Hizmet alanı ise Mersin Büyükşehir Belediyesinin görev alanlarını kapsamaktadır. Ancak Mersin halkının faydalandığı fakat sınır dışında kalan su kaynakların korunması içinde çeşitli çalışmaları yürütmekle sorumludur. Kamu tüzel kişiliğine sahip olan bu kuruluş Mersin Belediyesine bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Meski, görevleri ve faaliyet alanları arasında şunlar yer almaktadır; İçme, kullanma ve endüstri su ihtiyacının giderilmesi için her türlü yer altı ve yer üstü kaynakların kullanıcılara verilmesi. Kaynaklardan çıkan suyun abonelere ulaştırılması. Bu ulaşım için gerekli altyapıların inşasını gerçekleştirmek, plan ve projeleri yapmak, bakım ve onarımlarını yapmak. Bu hizmetleri gerçekleştirecek belediyelere verilecek olan görevlerin yürütülmesini sağlamak. Bu hizmetler için gerekli olan taşınır ya da taşınmaz malları satın almak, kiralamak. Ekonomik açıdan değeri azalmış ve faydası olmayan araç, gereçleri satmak.

Yukarıda genel olarak MESKİ’nin görevlerinden bahsettik. Bunun dışında daha birçok görevi ve yetkileri bulunmaktadır. Bunun için kurumun web sitesinde yer alan Kurumsal > Meski Tarihçe bölümünü inceleyebilirsiniz.

Bu kurumda çalışabilmek için KPSS benzeri sınavlara girmeniz gerekebilir. Ya da belediyenin anlaşmış olduğu taşeron firmalarla görüşerek kurum bünyesinde çalışabilirsiniz.

MESKİ İletişim Bilgileri
Adres; Mahmudiye Mah., Zeytinli Bahçe Cad. No: 99, 33090 Akdeniz / Mersin

MESKİ Kariyer Olanakları
Meski bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için hastane insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. Meski insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ