Merzifon Havalimanı İş Başvurusu

Merzifon Havaalanı, Merzifon’a 6 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Amasya’dan gitmek isteyen vatandaşlarımıza 45 kilometre ve Çorum’dan ulaşmak isteyen vatandaşlarımıza da 63 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 2008 tarihinde açılan DHMI Amasya Merzifon Havalimanı, iç hat tarifeli seferleri yapmaktaydı.

Sadece Amasya halkına değil, Çorum Tokat ve Samsun illerinde yaşayan vatandaşlarımız da bu havalimanını uçuşlar için tercih etmektedir. İlk açıldığında haftada 3 sefer yapan THY İstanbul – Merzifon ve Merzifon – İstanbul seferleri zamanla 4’e çıkmıştır. Yolcu trafiğinin artması sonucunda 2009 yılından sonrasında bu sayı 7’ye çıkmıştır. Böylece haftanın 7 günü boyunca karşılıklı uçuşlar yapılmaktadır.

İlk yurtdışı seferini ise 7/11/2009 tarihinde Cidde’ye yapmış olduğu uçuşla gerçekleştirmiştir.

Havaalanı statüsü sivil yolculuklara açılmadan önce askeriydi. 2008 tarihinde sivil havacılığa açıldı. Terminal binasının toplam binası ise 1.200 metrekare alanda bulunmaktadır.

Havalimanında host, hostes, kabin görevlisi ve diğer bölümlerde çalışmak için alt kısımda verdiğimiz iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Merzifon Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres; Samsun Çorum Yolu, Atatürk Bulvarı, Amasya Merzifon Havalimani, Amasya Merzifon, Amasya

Merzifon Havalimanı Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Merzifon Havalimanı firmasında kariyer yapabilirsiniz. Merzifon Havalimanı insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ