Mersin Devlet Hastanesi İş Başvurusu

Mersin Devlet Hastanesi tarihi çok eskilere dayanmaktadır. 1907 yılında kurulan hastane 5 dönümlük bir arazi üzerinde konuşlandırılmıştır. Hastane için gerekli olan bütçeler toplandığında hastane inşaatı 1907 yılında yapılmaya başlar. İnşaat 1 sene sürer ve toplam 500 altın harcanarak hastane yapımı Hamit Hayfavi ve Mersin halkının destekleriyle tamamlanır. İlk ismi Millet Hastanesi olur ve 40 yataklı bu hastane modern bir şekilde hizmet vererek kendi alanında ilk olur.

1956 yılına kadar Millet Hastanesi olarak bilinen hastane bu yıldan sonra Mersin Devlet Hastanesi ismini alır. Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığına bağlanan hastane, zamanla daha da büyütülmüştür. Özellikle 1983 yıllarında yapılan yenileme çalışmaları sonrasında tam teşekküllü olarak sağlık hizmetleri vermeye başlamıştır.

Ana bina 1983 yılında toplamda 400 yataktan oluşan bir kapasite ile hizmet vermekteydi. 1990 yılına kadar bu kapasiteyle devam eden hastane, bu sayının yetersiz kalması sebebiyle daha büyütülmek amacıyla yemek ofisleri ve dinlenme odalarının iptal edilip hasta odasına dönüştürülmesi sonucunda kapasite 600 olmuştur. 2002 yılında yapılan yeni ek bina ile yatak kapasitesi 800 olmuştur.

Günümüzde en son teknolojinin getirmiş olduğu yenilikler hastane de kullanılmaktadır ve uzman doktor, çalışan kadrosuyla Mersin halkına sağlık hizmetleri sunmaktadır.Mersin Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Nusratiye Mh., Kuvayi Milliye Cad. No: 32, 33050 Mersin

Mersin Devlet Hastanesi Kariyer Olanakları
Mersin Devlet Hastanesi bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için hastane insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. Mersin Devlet Hastanesi insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Mustafa Güngör dedi ki:

  Ben temizlik işlerinde yada yemekhanede çalışmak isterim

 2. Orhan gundogdu dedi ki:

  Temizlik güvenlik seftikasi
  var yenilenmelazim bilgi İşlem olur en olrsa yaparım
  Yeni açılan mersin devlet hastaneside

 3. rıdvan inan dedi ki:

  ben şoför olarak başvuru yapıyorum src 2 src 4 psikoteknik ve digital ehliyetim ayrıca E sınıfı ehliyetim de var ambulans yolcu veya ağır vasıta şoförü olarak iş arıyorum .şehir dışınada çıkabilirim

 4. nuran yumutgan dedi ki:

  Mersin yeni yapılan devlet hastanesinde temizlik işi arıyorum, İşkur’dan kaydımda var.

 5. murat cecı dedi ki:

  Hastane’de özel güvenlik görevlisi olarak çalışmak isterim. Mersin Devlet Hastanesi’ne özel güvenlik alımı var mı?

BİR YORUM YAZ