Mercedes İş Başvurusu

Mercedes-Benz Türkiye’de ki faaliyetlerine 1967 senesinde başlamıştır. İstanbul’da kurulan firma Daimler-Benz AG firmasının %36’lık ortaklık payı ile Otomarsan ünvanıyla faaliyetlerine başlamıştır. O yıllarda meşhur 0302 otobüslerinin üretimini yapmıştır. 2 yıl içerisinde başarı kaydeden firma ihracat yapmaya da başlamıştır. 1984 senesinde Mercedes-Benz Türkiye Genel Mümessili haline gelmiştir. Bu başarı sonucunda 1986 yılında Aksaray ilimize Mercedes Kamyon Fabrikası açılmıştır. 1990 senesinde ise firmanın ismi Mercedes-Benz Türk A.Ş. olarak değişmiştir.

710 milyon euru üzerinde bulunan yatırımlarıyla günümüzde Türkiye’nin en büyük yatırımcıları arasına girmeyi başarmıştır. Bünyesinde yaklaşık olarak 5.500 personel çalışmaktadır. Mercedes fabrikasında çalışanların %80’i fakülteden mezun olmuş kişilerdir. Mercedes’te çalışmak için en az 1 yabancı dil bilmek gerekiyor. Fabrikalar ve tesisler dışında ülkemiz içerisinde yer alan bayi ve satış sonrası hizmetler bölümlerinde de 4.000’e yakın kişi istihdam edilmektedir. Toplamda 10.000’e yakın kişiye iş imkanları sunmaktadır.

İstanbul Hoşdere Mercedes Fabrikasında şehirlerarası ve belediyelerin kullanmış oldukları otobüslerin üretimi yapılmaktadır. Aksaray Mercedes Fabrikasında ise hafif, orta ağır ve ağır sınıf kamyon ve çekicilerin üretimi yapılmaktadır. Türkiye’de üretilen bu araçlar %67 pay sahibi olan Daimler AG’nin geliştirme ve üretim ağının önemli parçalarını oluşturmaktadır.

Teknolojiyi yakından takip eden ve dünya otomotiv piyasasının liderlerinden biri olarak kabul edilen Mercedes, ülkemizde üretmiş olduğu ürünleri büyük bir başarıyla pazarlamaktadır. 1.174 otobüs ve 17.000 kamyon satışıyla ülkemizde kendi pazarında lider konumundadır. Yurtdışına satışlarda da büyük başarı yakalamış ve 2013 yılında 2.864 otobüs, 2.445 kamyon ihraç etmiştir.

Mercedes İletişim Bilgileri
Adres; Sanayi Mh. Mercedes Bulvarı, No: 5, Pk: 34538, Bahçeşehir, Esenyurt, İstanbul

Mercedes Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Mercedes firmasında kariyer yapabilirsiniz. Mercedes insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ