Meram Tıp Fakültesi İş Başvurusu

1984 yılında kurulan Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi, 400 yataklı kapasite ile sağlık hizmetleri sunmaya başlamıştır. İlk açılışında A Blok ve bu bloğa bağlı olan bir yönetim binası bulunuyordu. Sonrasında ise öğrenci dershanelerinin yer almış olduğu D Blok faaliyete geçirilmiştir. D Blok binası 1984 senesinde bu hastane yönetimine katılmıştır.

Tıp Fakültesi Hastanesinin açılması ile Konya halkının bu hastaneye rağbet göstermesi kısa zamanda ek binaların yapılmasına öncü olmuştur. 1985 senesinde 48 Öğretim ve Araştırma görevlisi, toplamda 272 kişiye istihdam sunmuştur. Binaların yetersiz kalması sebebiyle vatandaşın yardımlarına da başvurulmuştur.

1986 senesinde Zeliha KULLUK isimli vatandaşımızın bağışları Döner Sermaye Odası, Arşiv Odası, Öğretim Üyelerinin Odası ve Laboratuar binaları yapılmıştır. 1988 yılında ise 4 katlı C Blok vatandaşın ve devletin sunmuş olduğu imkanlarla faaliyete geçirilmiştir. 1990 senesinde Şerife ve Rıfat Güzel Vakfı tarafından Kadın Doğum ve poliklinik binaları yaptırılmıştır. Göğüs Hastalıkları bölümü ise 1991 senesinde Konya Verem Savaş Derneği tarafından yaptırıldı. 1996 senesinde Asuman – Doğan Kafalı tarafından Kalp Dama Cerrahisi ve Kardiyoloji Klinik, Ameliyathane bölümleri yaptırıldı. Kombassan Holding tarafından 1996 senesinde Araştırma Geliştirme binası yaptırıldı.

84.000 metrekare alanda bulunan dev bir sağlık kurumu oluşmuş oldu. Toplamda 11 bina hastalara hizmet vermektedir. 70.000 metrekareye yakın olan kapalı alanda bulunan 11 bina da yetersiz kalmış ve 12. bina Şubat 1999 tarihinde hizmete girmiştir. Bu binada Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastaları tedavi görmektedir. 4 kattan oluşan bina 5.000 metrekarelik bir alanda yer almaktadır.Günümüzde toplamda 895 fiili yatak bulunmaktadır. 200 öğretim üyesi ve araştırma görevlisi ile 657 sayılı kanuna tabi olan 537 personel çalışmaktadır. Hastane ismi 2001 yılında Meram Tıp Fakültesi Hastanesi olarak değişmiştir.

Meram Tıp Fakültesi İletişim Bilgileri
Adres; Meram, Meram Tıp Fakültesi Hastanesi, 42080 Yunus Emre, Meram, Konya

Meram Tıp Fakültesi Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Meram Tıp Fakültesi firmasında kariyer yapabilirsiniz. Meram Tıp Fakültesi insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Melike demirci dedi ki:

    Sayin yetkili;sizinle ve hastanenizde temizlik personeli nde boşluk varsa çalışmak istiyorum çünkü ise çok ihtiyacım var

  2. muhammet dedi ki:

    slmlar hastanenizde calısmak istiyorum.

BİR YORUM YAZ