Mengerler İş Başvurusu

Adını kurucusu olan Ahmet Veli Menger’den alan Mengerler, 1939 yılında kurulmuş ve hizmetlerine 10 sene devam ettikten sonra 1949 yılında ise Daimler-Benz AG’nin Türkiye’deki Genel Mümessili olarak görevini üstlenmiş ve işleyişine devam etmiştir. Daha sonra 2.000.000 TL sermaye ile 1953 yılında anonim şirket olarak faaliyetlerine devam etmiş ve yeni faaliyet adı Mengerler Ticaret Türk A.Ş. olarak değişime uğrayarak hizmetlerine kaldığı yerden devam etmiştir. 1967 senesinde Otomarsan Anonim Şirketi’ni Daimler-Benz AG ile birlikte kuran Mengerler, Türkiye’de bir ilk olarak Mercedes-Benz otobüslerinin imalatlarını yaparak marka değeri kazanmış ve müşterileri tarafından takdir edilmiştir.

Mengerler, 1949 yılında üstlenmiş olduğu mümessillik görevini de bırakmamış ve bağlı olduğu diğer faaliyetler ile birlikte sürdürmeye devam etmiştir. 1984 yılında, tek bir çatı altında toplanmak amacı ile Genel mümessillik görevini Otomarsan Anonim Şirketi’ne geçirmiş ve şirketin kurucu ortağı olarak tüm işleri birlikte yürütme kararı almıştır.

Mengerler Ticaret Türk Anonim Şirketi, eski adıyla Otomarsan A.Ş. olan ve günümüzde Mercedes-Benz Türk A.Ş. olan şirketteki bulunan tüm hisselerini, eski adıyla bilinen Daimler-Benz AG bugünkü ismiyle Daimler AG şirketine satarak devretmiş ve hiçbir hakkı kalmamıştır. Daha sonra yoluna tek başına devam ettiği bu yolda, hızla büyüyerek kurulduğu günden bu yana Mercedes-Benz ürünlerinin satışlarına devam etmiş ve aynı zamanda satış sonra destek konusunda da müşterilerinin sürekli yanında olmaya devam etmiştir.

Mengerler İletişim Bilgileri
Adres; Değirmenyolu Caddesi No: 28 Bostancı / İSTANBUL

Mengerler Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Mengerler firmasında kariyer yapabilirsiniz. Mengerler insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ