Menemen Devlet Hastanesi İş Başvurusu

Menemen Devlet Hastanesi, 1961 yılında ilçede bulunan vatandaşların büyük desteği ve maddi katkısı ile birlikte Menemen’in merkezinde inşa edilmiştir. İlk kurulduğu zamanlarda yaklaşık 35 yatak kapasitesine sahip olan Menemen Devlet Hastanesi bu büyük zorluklar içerisinde hizmetlerini aksatmadan devam etmiş ve zamanla büyüme evresine gelerek 2004 senesinde 75 yatak kapasitesi ile hizmetlerine devam etmiştir. Hasta talepleri ve alan yetersizliğinden dolayı imkanları kısıtlı olan hastane 2005 yılının Ocak ayında Menemen-Manisa karayolu üzerinde bulunan 35.000 m2 alana sahip arazinin 8.100 m2 kapalı alanı üzerine kurularak yeni yerinde faaliyetlerine devam etmiştir. 100 yatak kapasitesi ile hasta kabulüne başlanmış ve hizmetlerine devam etmiştir. 2006 yılına girerken hastanenin ihtiyaçları ve talepleri yükselmiş ve yatak sayısı 122’ye çıkarılarak hizmetlerini sürdürmeye devam etmiştir. Daha sonra ihtiyaç dahilinde olan ve ek olarak Menemen dışından bölge halkını da kabul eden hastane, ek olarak B Blok binasının inşasını bitirmiş ve yatak sayısı 2003’e yükselmiştir.

Menemen Devlet Hastanesi, yıllar boyu süren serüveninde daima kalitesinden şaşmamış ve hastaların memnuniyetini en üst seviyede tutarak kendilerine hızlı bir şekilde tedavi yöntemlerini sunmuştur. Hastanenin servis katlarında toplam’da 99 hasta odası bulunurken, ayrıca 180 hasta yatak kapasitesine de sahiptir. Yıllık olarak ortalama 160.000 hastanın başvurduğu acil servis 7/24 hizmet vermektedir. Polikliniklere muayene için gelen hasta sayısı ise yıllık olarak ortalama 600.000’in üzerindedir.

Menemen Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Uğur Mumcu Mah. 1249 Sok. No: 11 MENEMEN / İZMİR

Tel: +90 (232) 832 58 59
E-posta: Mail : menemendh.bilgi@saglik.gov.tr

 

Menemen Devlet Hastanesi Kariyer Olanakları
Menemen Devlet Hastanesi bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için hastane insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. Menemen Devlet Hastanesi insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ