Mc Donalds İş Başvurusu

Richard ve Maurice Mcdonald tarafında 1940 yılında Kaliforniya’da ilk şubesini açmıştır. Günümüz fastfood ve self servis anlayışlarının yerleşmesinde önemli rol oynamıştır.

Franchising sistemiyle tabiri caizse dünyanın dört bir yanına yayılmış durumdadır ve tüm dünyada çalışanlarının sayısı 2 milyon kişiye yakındır. 120 ülkede 34 000’e yakın şubesi bulunan firmanın 13 000’den fazla restoranı Amerika Birleşik Devletlerinin dışındadır. Çoğu şube işletmeciler tarafından yönetilirken, %20 lik bir kısım şirketin kendi kontrolündedir. Bunun dışında tüm dünya genelindeki faaliyetleri Şikago yakınlarında bir merkezden yönetilmektedir. McDonald’s’a ait bir de hamburger üniversitesi bulunmaktadır. her yıl buradan kendi bünyesine işletmeciler kazandırmayı amaçlamaktadır.

Şirketin gelenekleşmiş temizlik ve servis anlayışını 1950’lerde Ray Kroc tarafından oluşturulmuş ve firmanın bu günkü haline gelmesinde büyük rol oynamıştır. Ray Kroc, Time dergisini seçtiği 100 yılın en önemli 100 insanı listesine girmeyi de başarmıştır. Şirketin gelişmesi sürecinde hemen her şey onun kurduğu sistemin izleri takip edilerek başarıldı. Dünyanın neresine giderseniz gidin aynı standart ve lezzette ürünlerle karşılaşırsınız. Bu aynı zamanda disiplinli bir sürecin sonucunda ulaşılmış şirket politikasıdır.

McDonald’s bir çok insana iş imkanı tanımaktadır. Bunların bir kısmı üniversite öğrencileridir. Personel eğitimine çok önem veren firma bunun için hatırı sayılır bütçeler ayırmaktadır. Her çalışanın yoğun bir eğitim programına tabi tutulması dışında, işletmecileri 8-12 ay arası bir eğitimden geçirildikten sonra göreve getirilir. Bu eğitim Şikago’daki hamburger üniversitesinde son bulur. Mutfakları çalışanlarının sarf edeceği eforu asgari seviyeye indirecek şekilde tasarlanmıştır. Tasarımdaki amaç az sürede maksimum fayda almaktır.

Firma ürünlerini alakart dışında çoğunlukla menüler halinde sunmaktadır. Çocukların oldukça ilgisini çeken ‘’Hapymeal’’ menüleriyle beraber popüler sinama ve animasyon karakterlerinin figürlerini vermektedirler. ‘’Hapymeal’’ bir hamburger veya tavuk burger patates ve içecekten oluşur. En çok sevilen ürünü Big-Mac dünya üzerinden en çok satılan burgerdir. Diğer bir popüler burgeri ise Quarter Pounder’dır.
Ronald McDonald adında bir pazarlama maskotu vardır. Sarı tulum, kırmızı beyaz çizgili kazak ve kırmızı saçlarıyla kültleşmiş bir karakterdir. Ronald McDonald bir çok parodiye kara mizah konusu olmuştur.

Mc Donalds İletişim Bilgileri
Adres; Büyükdere Caddesi, Özsezen İş Merkezi, A Blok No: 122/9,

Zincirlikuyu, Şişli, İstanbul

Tel: 444 62 62

Mc Donalds Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Mc Donalds’da kariyer yapabilirsiniz. Mc Donalds insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ