Mazda İş Başvurusu

Mazda, ilk olarak 1920 yılında Japonya’da Toyo Cork Kogyo Co. Ltd. adı altında kurulmuştur. Akabinde kendini biraz daha geliştirerek 1927 senesinde adını Toyo Kogyo Co. Ltd. olarak değiştirmiştir. 1931 senesine kadar sadece makine takımları üretimi yapan marka, farklı atılımlar içerisinde geliştirdiği projeler doğrultusunda araç üretimine karar vererek hamleler de bulunarak üretimlerini başlamıştır. Mazda-Go’nun üretiminden sonra araç üretimine ağırlığını daha çok veren Toyo Kogyo, ikinci dünya savaşında Japonya ordusuna yardım amaçlı silah üretimleri üzerine faaliyette göstermiştir. Bu silahlar arasında dünyaca ünlü 30-35 numaralı seriye ait tip-99 tüfeğiydi. İkinci dünya savaşından sonra belli başlı çöküntüler yaşayan Toyo Kogyo, kendini tekrar’dan yapılandırarak araç üretimlerine devam etmiş ve 1984 yılında yeni adı olan Mazda markasını ortaya çıkararak araç üretimlerini bu marka adı altında tüm dünyaya kaliteli bir şekilde sunmuştur.

1960 senesinde Mazda R360 modelini piyasaya süren marka büyük bir başarı elde ederek 1962 yılında ise Mazda motorlarının üretimlerini başlatarak başarılarına bir yenisini eklemiştir. Büyük bir mühendislik çalışmasına kendini adayan Mazda diğer Japon araç motoru üreticilerinden farklı olmak için Wankel döner motorları üzerinde çalışmalar sürdürerek geliştirmeye yoğun bir çaba göstermiştir. 1967 yılında sınırlı sayıda üretimi yapılan Cosmo Sport modeli ile büyük bir başarı yakalayan Mazda, günümüzde bunu RX-8 olarak seri bir şekilde üretim göstererek devam ettirmiştir.

Mazda İletişim Bilgileri
Adres; Sanayi Caddesi, No: 27 Çavuşoğlu Mahallesi, Kartal, İstanbul

Mazda Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Mazda firmasında kariyer yapabilirsiniz. Mazda insan kaynakları ve kariyer sayfası.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ